Brankár Sorokin predviedol famózny zákrok: V páde chytil čistý gól

Zákrok z ríše snov! Hokejový brankár New Yorku Islanders Iľja Sorokin (27) má veľkú zásluhu na hladkom víťazstve svojho tímu v nočnom ...

Zákrok z ríše snov! Hokejový brankár New Yorku Islanders Iľja Sorokin (27) má veľkú zásluhu na hladkom víťazstve svojho tímu v nočnom stretnutí NHL proti Torontu Maple Leafs (7:2).

FOTOGALÉRIA: Iľja Sorokin

Necelých 8 minút pred koncom prvej tretiny totiž potvrdil, prečo je v zámorskej profilige jedným z najlepších brankárov. Hostia rozohrali v útočnom pásme peknú kombináciu, po ktorej sa švédsky obranca Gustafsson ocitol na ľavej strane sám pred odkrytou bránkou Islanders.

Slovenský obranca Martin Fehérváry (vľavo) si v zámorskej hokejovej NHL pripísal ďalšiu asistenciu.
Fehérváry bodoval za Washington, Ovečkin prekonal rekord Gretzkého Zobraziť článok

Sorokin, ktorý má po 52 zápasoch 92,5-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,37 inkasovaných gólov na zápas, famóznym spôsobom v páde vyrazil hokejkou puk, ktorý smeroval do jeho bránky.