Fehérváry bodoval za Washington, Ovečkin prekonal rekord Gretzkého

Slovenský obranca Martin Fehérváry (23) si v zámorskej hokejovej NHL pripísal ďalšiu asistenciu, no jeho Washington prehral doma s Columbusom ...

Slovenský obranca Martin Fehérváry (23) si v zámorskej hokejovej NHL pripísal ďalšiu asistenciu, no jeho Washington prehral doma s Columbusom 6:7 po predĺžení.

FOTOGALÉRIA: NHL

Jeden presný zásah v drese domácich zaznamenal Alexander Ovečkin a už v 13. sezóne v profilige tak nastrieľal aspoň 40 gólov, čim prekonal rekord Waynea Gretzkého.

Ovečkin otvoril skóre v 6. minúte, o chvíľu neskôr sa Fehérváry podieľal na góle T.J. Oshieho a Conor Sheary ešte do prestávky zvýšil na 3:0 pre domácich. Washington však o sľubný náskok prišiel a Jack Roslovic druhým gólom v zápase rozhodol v predĺžení o triumfe Blue Jackets. Fehérváry bol s minutážou 24:13 druhý najvyťaženejší hráč svojho tímu, mal aj jednu strelu a dva hity. Na konte má v tejto sezóne 15 bodov (6+9) v 57 stretnutiach.

Carson Briére (6) v nočnom bare v Erie zhodil zo schodov prázdny invalidný vozík.
Ohavný skutok syna exhviezdy NHL: Všetko bude vysvetľovať na súde! Zobraziť článok

"Diabli" z New Jersey prehrali doma s Minnesotou 1:2 po predĺžení, keď 1,3 sekundy pred koncom nadstavenia rozhodol Matt Boldy. V bránke hostí sa 47 zákrokmi zaskvel Filip Gustavsson, je to jeho kariérne maximum. Tri strely na neho poslal aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý si v dueli odsedel aj dve minúty za krosček. Odohral 11:56 min.

Tampa Bay prehrala druhé stretnutie za sebou, Montrealu podľahla na jeho ľade 2:3. Slovenský obranca hostí Erik Černák strávil na ľade 19:18 min, mal plusový bod, dve strely na bránku a dva bodyčeky. Adam Ružička sa nezmestil do zostavy Calgary, ktoré uspelo na štadióne Anahemu 5:1. Tyler Toffoli sa v drese víťazov prezentoval tromi asistenciami. Hráči New Yorku Rangers ukončili šnúru štyroch víťazstiev, doma prehrali s Carolinou 2:3. Jaroslav Halák na striedačke "jazdcov" kryl chrbát Igorovi Šesťorkinovi.

Slovenský hokejový reprezentant Juraj Slafkovský.
Expert posiela Montrealu varovanie: TOTO pri Slafkovskom musíte zmeniť! Zobraziť článok

Výsledky:

Boston - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 12. Krejčí (Bergeron, H. Lindholm), 16. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm) – 9. Gambrell (Greig).

Buffalo - Nashville 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)

Góly: 24. Cozens (Peterka, Quinn), 38. Ta. Thompson (Dahlin, V. Olofsson), 48. J. Skinner (Tuch) – 12. Tomasino (Duchene), 19. Duchene (Tomasino, Lauzon), 24. Novak (Evangelista, Barrie), 30. Evangelista (Novak, Saros), 31. Evangelista (Sherwood), 36. McDonagh (Evangelista), 58. Duchene (McDonagh).

Montreal - Tampa Bay 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Dach (Suzuki), 14. Drouin (Gurianov, J. Barron), 37. Matheson (Savard) – 29. Point (Stamkos, Sergačov), 55. Maroon (Colton, Perry).

New Jersey - Minnesota 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 53. Meier (Hischier, Bratt) – 47. Shaw (Dewar, Sundqvist), 65. Boldy

Brankári: Vaněček 27/29 - Gustavsson 47/48.

NY Rangers - Carolina 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)

Góly: 17. Motte (Goodrow, Vesey), 51. Kakko (Chytil, Fox) – 50. Chatfield (Stepan, Drury), 51. Noesen (Fast, J. Staal), 58. Teräväinen (Burns, Kotkaniemi).

Philadelphia - Florida 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Góly: 5. Farabee (N. Cates, Zamula), 29. Sanheim (Lemieux), 37. Laughton (DeAngelo, Zamula), 39. Sanheim (N. Cates, Farabee), 39. Provorov (Foerster, Frost), 58. Frost (Foerster) – 2. M. Tkachuk (Verhaeghe, Luostarinen), 35. Montour (Barkov, Reinhart), 54. Reinhart (Barkov, Montour).

Washington - Columbus 6:7 pp (3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)

Góly: 6. Ovečkin (Wilson, D. Strome), 9. Oshie (Fehérváry, Milano), 16. Sheary (Sandin, Protas), 31. Milano (Bäckström, Oshie), 40. Jensen (Dowd, Wilson), 56. Jensen (C. Lindgren) – 17. E. Robinson (Olivier), 27. A. Boqvist (Bemström, Sillinger), 36. Roslovic (K. Johnson, Blankenburg), 47. A. Boqvist (Pederson), 49. Bemström (Laine, J. Gaudreau), 60. Jenner (K. Johnson, Laine), 63. Roslovic (J. Gaudreau).

NY Islanders - Toronto 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)

Góly: 21. Parise (Mayfield, Pageau), 34. Fasching, 38. Clutterbuck (Pulock), 45. Clutterbuck, 50. Holmström (Lee), 54. Dobson (Pageau), 57. Lee (Dobson, Clutterbuck) – 12. Lafferty (Liljegren, McMann), 44. Marner (Matthews, Holl).

St. Louis - Detroit 2:3 sn (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Bortuzzo (Blais, B. Schenn), 11. Scandella – 8. Chiasson (Perron, Larkin), 18. Zadina (Kubalík, Lindström), rozh. náj. Raymond.

Winnipeg - Arizona 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Ehlers, 12. Lowry (M. Barron, Pionk) – 32. Hayton (Keller, Schmaltz).

Dallas - Seattle 4:5 pp (1:2, 0:1, 3:1 - 0:1)

Góly: 4. Heiskanen (J. Robertson, Pavelski), 44. W. Johnston (Ja. Benn, R. Suter), 57. Pavelski (Dadonov, Ja. Benn), 60. Ja. Benn (Hintz, Heiskanen) – 3. B. Tanev (Sprong, Soucy), 13. Sprong (A. Larsson, B. Tanev), 22. McCann (Eberle, Oleksiak), 55. B. Tanev (Geekie, Soucy), 62. A. Larsson (McCann, Wennberg).

Anaheim - Calgary 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 28. Vatrano (Silfverberg, Comtois) – 1. N. Ritchie (Hanifin, Dubé), 17. Stecher (Huberdeau, Coleman), 23. R. Andersson (Toffoli, Backlund), 41. E. Lindholm (Toffoli, Backlund), 56. Mangiapane (Toffoli).

Vancouver - Vegas 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Góly: 28. J. Miller (t.s.), 33. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 52. Di Giuseppe (J. Miller, Q. Hughes) – 4. Kessel, 13. R. Smith (W. Karlsson), 31. Blueger (Howden, Hague), 38. Dorofejev (Pietrangelo, W. Karlsson).