Martina Navrátilová má dôvod na úsmev: Oznámila radostnú správu

Česká tenisová legenda Martina Navrátilová (66) oznámila, že sa vyliečila z rakoviny.
  • Zdroj: SITA/AP

Česká tenisová legenda Martina Navrátilová (66) oznámila, že sa vyliečila z rakoviny.

FOTOGALÉRIA: Martina Navrátilová

Pražskej rodačke lekári vlani v novembri diagnostikovali rakovinu hrtana prvého stupňa a vrátilo sa jej nádorové ochorenie prsníka, s ktorým sa úspešne liečila už v roku 2010.

"Podľa názoru lekárov už rakovinu nemám. Ešte budem musieť chodiť na ožarovanie pravého prsníka, ale bude to len pár týždňov a skôr ako čokoľvek iné to bude prevencia," povedala Navrátilová v rozhovore pre Talktv, ktorý bude celý odvysielaný dnes.

Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa stal víťazom turnaja ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells.
Alcaraz vyhral turnaj v Indian Wells a vrátil sa na post svetovej jednotky Zobraziť článok

Lekári objavili u Navrátilovej dva nálezy po tom, ako jej v novembri po Turnaji majsteriek vo Fort Worth zduplikovala lymfatická uzlina na krku. Začiatkom januára jedna z najlepších tenistiek histórie uviedla, že oba nálezy sú v ranom štádiu a prognózy na uzdravenie sú veľké.

Počas dlhej a úspešnej kariéry získala Navrátilová celkovo 59 grandslamových titulov. Osemnásť vybojovala vo dvojhre (deväť vo Wimbledone, štyri na US Open, tri v Austrálii a dva na Roland Garros), 31 v debli a desať v miešanej štvorhre. Všetky tri kategórie dokázala vyhrať ako jedna z troch hráčok histórie, v open ére ako jediná. Na čele svetového rebríčka strávila spolu 332 týždňov.

Navrátilová drží tiež rad rekordov vrátane najvyššieho počtu titulov na okruhu WTA vo dvojhre (167) aj vo štvorhre (177). Tímový Fed Cup vyhrala štyrikrát: idú vo farbách Československa, trikrát už za USA Kariéru členka tenisovej Siene slávy ukončila v októbri 2006 krátko po tom, ako sa vďaka triumfu v mixe na US Open stala na prahu päťdesiatky najstaršou grandslamovou víťazkou v histórii.

Po ukončení kariéry zostala Navrátilová verejne činná: komentuje tenis, angažuje sa v charite, bojuje za práva homosexuálov, znevýhodnených detí i zvierat.

Odporúčame z TIVI.sk
 
});