Košice zvládli dôležitý zápas: V nájazdoch rozhodol kapitán Chovan

Hokejisti HC Košice zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy nad HK Nitra 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.
  • Zdroj: TASR/Roman Hanc

Víťazný gól strelil kapitán "oceliarov" Michal Chovan. Košičania vedú v sérii hranej na štyri víťazné zápasy 2:0.

Domáci viedli gólmi Huntera Fejesa a Bretta Polocka 2:0, no Nitra zásluhou Sahira Gilla v presilovke a Filipsa Buncisa v oslabení vyrovnala na 2:2. V 51. minúte sa svojím štvrtým gólom v sérii v presilovke presadil Brett Pollock, no Nitra vyrovnala zásluhou obrancu Lukea Greena. O víťazovi sa nerozhodlo v riadnom hracom čase a ani v 20-minútovom predĺžení, v ktorom mala Nitra presilovku. V samostatných nájazdoch skórovali Denis Paršin, Sahir Gill, Michal Chovan a Marek Bartánus.

Séria sa presunie do Nitry, tretí duel je na programe v utorok 21. marca.

štvrťfinále play off Tipos extraligy - druhý zápas /na 4 víťzstvá/
HC Košice - HK Nitra 4:3 po predĺžení a sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 7. Fejes (Pollock, Bartánus), 24. Pollock (Chovan, Southorn), 51. Pollock (Bartánus, Southorn), rozh. sam. nájazd Chovan - 33. Gill (Krivošík), 40. Buncis (Sýkora, Stacha), 56. Green (Krivošík, Baláž). Rozhodovali: T. Orolin, Žák - Durmis, Šoltés, vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Gajdoš (Nit.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 6068 divákov.
        /stav série: 2:0/
Košice: Janus - Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, A. Bartoš - Jääskeläinen, Chovan, Rogoň - Bartánus, Pollock, Fejes - Lamper, Slovák, Paršin - Hovorka, Linet, Havrila
Nitra: Kašík - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák - Krivošík, Baláž, Bajtek - Lacka, Gill, Sýkora - Elmer, Hrnka, Tvrdoň - Leščenko, Buncis, Knies