Mená finalistiek na prestížnom turnaji v Indian Wells sú známe: Chýba svetová jednotka

Kazašská tenistka Jelena Rybakinová a Bieloruska Arina Sobolenková sa stretnú vo finále turnaja WTA v americkom Indian Wells. Turnajová ...
  • Zdroj: TASR/AP

Kazašská tenistka Jelena Rybakinová a Bieloruska Arina Sobolenková sa stretnú vo finále turnaja WTA v americkom Indian Wells. Turnajová desiatka Rybakinová zdolala najvyššie nasadenú Poľku Igu Swiatekovú v dvoch setoch 6:2, 6:2 a Sobolenková v pozícii dvojky podujatia vyradila Grékyňu Mariu Sakkariovú 6:2 a 6:3.

FOTOGALÉRIA: Indian Wells

Swiateková v Indian Wells titul neobháji, po hladkej prehre s vlaňajšou víťazkou Wimblednu Rybakinovou sa sťažovala na problémy s rebrami. Kazaška ju zdolala druhýkrát za sebou, vyradila ju aj v osemfinále na tohtoročnom Australian Open. „Jelena hrala skvelý tenis, ale uľahčila som jej to vlastnými chybami. Necítim sa ani stopercentne fit, diskomfort v oblasti rebier musím konzultovať s lekárskym tímom," uviedla Swiateková.

Sobolenková vylepšila proti Sakkariovej svoju tohtoročnú bilanciu na 17:1 a vo finále ju čaká repríza finále Australian Open proti Rybakinovej. V boji o titul v Melbourne ju zdolala 4:6, 6:3, 6:4 a na okruhu má proti nej priaznivé vzájomné skóre 4:0.

Legendárnu Martinu Navrátilovú čaká teraz boj s rakovinou.
Legendárna Navrátilová kvôli rakovine mení plány: Dieťa musí počkať! Zobraziť článok

Výsledky – semifinále:

Jelena Rybakinová (Kaz.-10) - Iga Swiateková (Poľ.-1) 6:2, 6:2

Arina Sobolenková (Biel.-2) - Maria Sakkariová (Gréc.-7) 6:2, 6:3

Odporúčame z TIVI.sk
 
});