Exreprezentant sa ide súdiť so zväzom: Požaduje mastné odškodné!

Bývalý reprezentant Lukáš Rosol (37) zažaloval Český tenisový zväz o 50-tisíc dolárov ako náhradu za predvlaňajšiu absenciu vo finálovom ...
  • Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Bývalý reprezentant Lukáš Rosol (37) zažaloval Český tenisový zväz o 50-tisíc dolárov ako náhradu za predvlaňajšiu absenciu vo finálovom turnaji Davisovho pohára. Informáciu priniesol web iSport.cz.

Kauzu začal vo štvrtok pojednávať Obvodný súd pre Prahu 7. Pojednávanie bolo odročené na máj. Tridsaťsedemročný Rosol figuroval predvlani na jeseň v päťčlennej nominácii pre finálový turnaj v Innsbrucku spolu s Jiřím Veselým, Tomášom Macháčom, Zdeňkom Kolářom a Jiřím Lehečkom.

Na návrh Veselého mali hráči rokovať o prerozdelení prémií, ktoré sa vďaka novému promotérovi spoločnosti Kosmos zvýšili pre účastníkov základných skupín na 400-tisíc dolárov. Rosol si mal polepšiť z 65.333 na 81.333 dolárov.

Prezident zväzu Ivo Kaderka však návrh odmietol a deň pred odchodom zaslal konečný návrh zmlúv. Veselý, ktorý plnil úlohu jednotky, mal získať 157-tisíc dolárov, Macháč ako dvojka 93-tisíc a ostatné vrátane Rosola 50-tisíc.

Vtedy 272. hráč sveta označil rokovania za vydieranie, napriek tomu zmluvu podpísal a zaslal ju v predvečer odchodu späť na zväz. Kaderka však svoj podpis nepridal a Rosol bol z nominácie vyradený.

"Žalovaný konal voči žalobcovi krajne nepoctivo a spôsobil mu citeľnú škodu v minimálnej výške 50-tisíc dolárov," citoval iSport.cz Rosolovho právneho zástupcu, podľa ktorého hráči odvádzajú časť svojich odmien kapitánovi Jaroslavovi Navrátilovi. "Kapitán vyžaduje od hráčov čiastky z hráčskych odmien až desať percent," vyhlásil.

Súd by sa mal zaoberať tým, či mal Kaderka právo Rosolovu zmluvu nepodpísať, alebo či to mal byť podľa zvykov a skoršieho dohovoru jeho záväzok, ktorý nesplnil.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});