Draftová jednotka NHL Juraj Slafkovský je pod tlakom často: Ako sa s nim vyrovnáva?

Aktuálne síce maródi s kolenom, ale pomaly už začína trénovať a myslí na to, kedy sa konečne vráti na ľad. Slovenský hokejista Juraj ...
  • Zdroj: fcb/Základná škola Užhorodská 39, Košice

Aktuálne síce maródi s kolenom, ale pomaly už začína trénovať a myslí na to, kedy sa konečne vráti na ľad. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (18) od polovice januára chýba v zostave Montrealu a túto pauzu využil ja na písomné maturitné skúšky, ktoré absolvoval na Súkromnej strednej škole v Košiacich.

FOTOGALÉRIA: Juraj Slafkovský

Slafkovský zažil v posledných mesiacoch, čo znamená tlak v športe. Ako sa s nim vyrovnáva? Pociťuje v dôležitých okamihoch zápasov tlak? Je aktuálne pod väčším drobnohľadom verejnosti? Aj na tieto otázky odpovedala draftová jednotka NHL z roku 2022 v TLAK TALK, ktorý pripravil exkluzívny partner Slovenského olympijského a športového výboru TIPOS v rámci kampane Radosť víťazí.

Juraj Slafkovský navštívil základnú školu v Košiciach a draftová jednotka NHL z roku 2022 bola na roztrhanie.
Juraj Slafkovský bol na roztrhanie: Napísal písomky a potom prekvapil žiakov Zobraziť článok

Pred niečo vyše rokom sa Juraj Slafkovský stal bronzovým olympijským medailistom a najväčšou hviezdou hokejového turnaja. Vyrovnal sa s tlakom počas draftu NHL, v ktorom sa stal jednotkou a hráčom Montrealu Canadiens. V kanadskom meste je neustále pod drobnohľadom fanúšikov. Teraz sa stal tvárou kampane Radosť víťazi.

Online platforma a kampaň Radosť víťazí sa chce venovať samotným športovcom, ktorí sa musia vysporiadať s tlakom, ich trénerom, ktorí sú často jednými z kľúčových zdrojov tlaku a fanúšikom, ktorí vytvárajú neprimeraný tlak.

Pre Juraja Slafkovského sa nováčikovská sezóna v NHL predčasne skončila.
Slafkovský si z Kanady odskočil na Slovensko zmaturovať: Úsmev zo zadnej lavice! Zobraziť článok

„Snažím sa nedostávať seba pod tlak, respektíve ho eliminovať. Aj keď som cítil, že je na mňa tlak, snažil som sa nemyslieť naň. Užíval som si pocit z hry. V živote robím, čo ma baví. Ak sa dám do zóny, že teraz hrám hokej, tlak viem dosť dobre eliminovať,“ hovorí v TLAK TALK Juraj Slafkovský.

V závere rozhovoru pridal aj odkaz pre fanúšikov športu: „Majte radosť zo športu a hlavne si ho užívajte, či už pred obrazovkami, alebo na štadiónoch.“ Pridal aj slová pre samotných športovcov: „Majte radosť zo športovania, lebo to je to najdôležitejšie.“

Viac si môžete vypočuť vo videorozhovore TLAK TALK s Jurajom Slafkovským. Nech radosť zvíťazí!

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});