Švajčiar Marco Odermatt potvrdil glóbus v super-G: Dvanásty triumf sezóny

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt (25) vyhral vo štvrtok finálový super-G Svetového pohára v andorrskom Soldeu a potvrdil už predtým ...

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt (25) vyhral vo štvrtok finálový super-G Svetového pohára v andorrskom Soldeu a potvrdil už predtým istý zisk malého glóbusu.

FOTOGALÉRIA: Super-G muži

Druhý skončil Rakúšan Marco Schwarz (+0,29 s) a tretí Nór Aleksander Aamodt Kilde (+0,71).

Už istý celkový víťaz seriálu vyhral svoje dvanáste preteky SP v sezóne a ak sa mu to podarí aj v sobotnom obrovskom slalome, vyrovná sa historickým velikánom. V prvých dvoch meraniach mal síce najlepšie medzičasy Kilde, potom však vo veľkej rýchlosti spravil v polovici trate chybu v ťažkom oblúku, výrazne klesol a otvoril cestu Odermattovi.

Slovenka Petra Vlhová na trati super-G.
Vlhová uzavrela v super-G až druhú desiatku: V celkovom poradí je už mimo pódia Zobraziť článok

Švajčiar podal najstabilnejší výkon a ťažil z toho, že v hornej tretine vcelku prirodzene stratil technik Schwarz. Rakúšan však potvrdil, že z výborného slalomára a schopného obrákara sa stáva univerzál, ktorý prvoakostne jazdí tri disciplíny a v zjazde sa zlepšuje, čo ho do nasledujúcich rokov pasuje za veľkého rivala oboch pretekárov zo štvrtkových stupňov.

Výsledky finálového super-G SP v Soldeu:

1. Marco Odermatt (Švaj.) 1:23,91 min., 2. Marco Schwarz (Rak.) +0,29 s, 3. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,71, 4. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,86, 5. Jeffrey Read (Kan.) +0,87, 6. Andreas Sander (Nem.) +0,96, 7. Dominik Paris (Tal.) +0,98, 8. Mattia Casse (Tal.) +0,99, 9. Raphael Haaser (Rak.) +1,02, 10. Justin Murisier (Švaj.) +1,12