Kelemen odohral tretí zápas za Arizonu, Rangers s Halákom prehrali

Slovenský hokejista Miloš Kelemen (23) si v noci na pondelok pripísal svoj tretí štart v zámorskej NHL. Jeho Arizona zdolala Minnesotu ...
  • Zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejista Miloš Kelemen (23) si v noci na pondelok pripísal svoj tretí štart v zámorskej NHL. Jeho Arizona zdolala Minnesotu 5:4 po predĺžení.

FOTOGALÉRIA: NHL

V akcii bol aj Jaroslav Halák, jeho tím New York Rangers prehral na ľade Pittsburghu 2:3 po predĺžení. Slovenský brankár predviedol 32 úspešných zákrokov.

Kelemena povolali Coyotes z farmy do prvého tímu tesne pred stretnutím s Wild. Nastúpil prvýkrát od 4. marca, tréner ho zaradil na krídlo štvrtej formácie. Odohral vyše 6 minút a v 2. tretine si odsedel menší trest za držanie. Prezentoval sa aj mínusových bodom a jednou zblokovanou strelou. Aj po svojom treťom zápase v profilige naďalej čaká na prvý kanadský bod.

Halák dostal v bránke Rangers príležitosť prvýkrát od 3. marca a zaznamenal štvrtú prehru za sebou. Proti Pittsburghu mal 91,4-percentnú úspešnosť zákrokov. Smerovalo na neho 35 striel, z ktorých zneškodnil 32. Rangers dvakrát stiahli najtesnejšie manko, o víťazstve "tučniakov" napokon rozhodol v presilovke Kris Letang.

Halákov krajan Tomáš Tatar nastúpil opäť v prvej formácii New Jersey a proti Caroline odohral vyše 13 minút. Počas nich sa prezentoval jednou strelou. Devils zvíťazili 3:0 najmä zásluhou troch bodov Jacka Hughesa (1+2) a brankára Víteka Vaněčeka, ktorý zneškodnil všetkých 32 striel hostí. Devils zvíťazili v treťom zápase za sebou a v tabuľke Východnej konferencie sa bodovo dotiahli práve na priebežne druhú Carolinu.

Slovenský obranca Erik Černák odohral proti Winnipegu 19 minút, pri domácej prehre 2:3 nebodoval. Jets zdolali Tampu Bay aj v druhom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne.

NHL - výsledky:

Detroit - Boston 5:3

Góly: 13. Chiasson (Larkin, Raymond), 27. Seider, 31. Larkin (Raymond, Seider), 36. Erne (Berggren, Oesterle), 60. Copp (P. Suter, Larkin) – 37. Grzelcyk (Pastrňák, Zacha), 44. DeBrusk, 47. Pastrňák (Zacha, Grzelcyk)

Pittsburgh - New York Rangers 3:2 pp

Góly: 7. Rakell (Crosby, Malkin), 22. Zucker (Dumoulin), 62. Letang (Malkin, Crosby) – 12. Goodrow (Vesey, Motte), 50. Kreider (Trocheck)/HALÁK (Rangers) vykryl 32 z 35 striel/

New Jersey - Carolina 3:0

Góly: 7. J. Hughes, 9. Bratt (J. Hughes, Hamilton), 25. Bratt (J. Hughes)

St. Louis - Vegas 3:5

Góly: 14. Vrána (Kyrou, B. Schenn), 36. Kyrou (Thomas, Bučnevič), 44. T. Pitlick (Scandella, N. Walker) – 9. W. Karlsson (Dorofejev, R. Smith), 21. Marchessault (Pietrangelo), 23. Amadio (Howden, Hague), 46. Dorofejev (W. Karlsson, R. Smith), 60. Pietrangelo (Barbašev)

Tampa Bay - Winnipeg 2:3

Góly: 2. Killorn (Cirelli, Hagel), 31. Cirelli (Hagel) – 11. Schmidt (Stanley), 22. Niederreiter (Scheifele, Wheeler), 30. M. Barron (Dillon, Appleton)

Calgary - Ottawa 5:1

Góly: 13. R. Andersson (Backlund, E. Lindholm), 19. E. Lindholm (Backlund, R. Andersson), 28. Huberdeau (Kadri, Toffoli), 34. Hanifin (Kadri, Huberdeau), 46. Lewis (Lucic) – 26. Stützle

Anaheim - Nashville 4:5 pp

Góly: 16. McTavish (Max Jones), 25. Vatrano (Fowler, Silfverberg), 58. Terry (Colt. White, Fowler), 60. McTavish (Fowler, Zegras) – 10. Tomasino (Fabbro, Sissons), 14. Novak (Josi), 42. Sherwood (Novak, Josi), 54. Trenin (Co. Smith, Sissons), 62. Novak (Tomasino)

Arizona - Minnesota 5:4 pp

Góly: 2. Hayton (Välimäki, B. Ritchie), 12. Hayton (B. Ritchie, Boyd), 39. B. Ritchie (Keller, Söderström), 53. Keller (McBain, Hayton), 65. Keller (Hayton, Välimäki) – 6. Zuccarello (Middleton, Spurgeon), 19. Reaves (Shaw, Dewar), 22. Boldy (Klingberg), 35. Dewar (Shaw, Reaves)