Kauza korupcie v Barcelone: Real Madrid sa oficiálne vyjadril k celej záležitosti!

Španielsky futbalový klub Real Madrid sa postaví v súdnom konaní proti FC Barcelona. Katalánsky klub čelí obvineniam v súvislosti s platbami ...
  • Zdroj: TASR/AP

Španielsky futbalový klub Real Madrid sa postaví v súdnom konaní proti FC Barcelona. Katalánsky klub čelí obvineniam v súvislosti s platbami v hodnote miliónov eur spoločnosti, ktorá patrila podpredsedovi španielskej komisie futbalových rozhodcov.

 Rozhodnutie prišlo dva dni po obvinení z údajnej korupcie v športe, podvodného riadenia a falšovania obchodnej dokumentácie. O tom, či by obvinenia mali viesť k vzneseniu obvinení, rozhodne vyšetrujúci sudca.

"Real Madrid chce vyjadriť svoje maximálne znepokojenie v súvislosti so závažnosťou faktov a opätovne potvrdzuje svoju dôveru v právny systém. Klub súhlasil, že na obranu svojich legitímnych práv sa dostaví na súdne pojednávanie, keď ho sudca otvorí pre dotknuté strany," cituje agentúra AP stanovisko Realu.

Real sa oficiálne vyjadril k celej záležitosti prvýkrát. Ostatné kluby už predtým prezentovali svoje obavy v súvislosti s platbami Barcelony. Katalánci sú pod drobnohľadom, odkedy sa minulý mesiac dostali na verejnosť platby funkcionárovi výboru. Barcelona neustále popiera akékoľvek pochybenie alebo konflikt záujmov a tvrdí, že platila za technické správy o rozhodcoch, ale nikdy sa nesnažila ovplyvňovať ich rozhodnutia.

Prokurátori v súdnych dokumentoch, s ktorými sa oboznámila agentúra AP uviedli, že platby klubu v rokoch 2001 až 2018 dosiahli celkovú sumu 7,3 milióna eur. Dodali, že toto množstvo nebolo odôvodnené, pretože nebolo predpokladané v stanovách klubu ani schválené valným zhromaždením.

Tréner Slovana Vladimír Weiss st.
Tvrdé slová Weissa po prehre so Žilinou: Niektorí hráči nebudú v kabíne! Zobraziť článok

Odporúčame z TIVI.sk
 
});