West Ham zvládol rolu favorita, Villarreal zakopol v Bruseli

Futbalisti West Hamu United zvíťazili v úvodnom zápase osemfinále Európskej konferenčnej ligy na ihrisku AEK Larnaka 2:0.

FOTOGALÉRIA: Európska konferenčná liga - osemfinále

Oba góly hostí zaznamenal v záverečnej desaťminútovke prvého dejstva útočník Michail Antonio.

Španielsky Villarreal remizoval na pôde Anderlechtu Brusel 1:1. Hostí posla do vedenia Manuel Trigueros v 28. minúte, no v 57. vyrovnal Anders Dreyer.

O triumfe OGC Nice na pôde Šeriffu Tiraspoľ 1:0 rozhodol v nadstavenom čase prvého polčasu Ayoub Amraoui. Odvety sú na programe o týždeň 16. marca a žreb štvrťfinále o deň neskôr.

Lech Poznaň vyhral doma nad švédskym Djurgardenom 2:0, slovenský obranca Ľubomír Šatka a brankár Dominik Holec sedeli len na lavičke náhradníkov. Fiorentina vyhrala nad Sivassporom 1:0 vďaka gólu Antonína Baráka.

prvé zápasy osemfinále EKL:
AC Fiorentina - Sivasspor 1:0 (0:0)
Gól:
69. Barák, ČK: 90.+4 Gradel (Sivasspor)

Lech Poznaň - Djurgarden IF 2:0 (1:0)
39. Milič, 82. Marchwinski

KAA Gent - Istanbul Basaksehir 1:1 (1:1)
35. Orban - 16. Okaka

AEK Larnaka - West Ham United 0:2 (0:2)
36. a 45.+2 Antonio

Šeriff Tiraspoľ - OGC Nice 0:1 (0:1)
Gól:
45.+3 Amraoui

Anderlecht Brusel - FC Villarreal 1:1 (0:1)
57. Dreyer - 28. Trigueros

Červení diabli zdolali Sevillu rozdielom triedy.
Červení diabli nedali Seville šancu, Hancko pri remíze Feynoordu so Šachtarom Zobraziť článok