Mešár v zámorí neskóroval už takmer mesiac: Expert z Montrealu pozná príčinu!

Slovenský hokejový útočník Filip Mešár z tímu kanadskej juniorskej OHL Kitchener Rangers ani v uplynulom týždni neskóroval a predĺžil ...
  • Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Slovenský hokejový útočník Filip Mešár z tímu kanadskej juniorskej OHL Kitchener Rangers ani v uplynulom týždni neskóroval a predĺžil si gólové "suchoty" už na deväť zápasov od 14. februára.

FOTOGALÉRIA: Filip Mešár

Aj keď bodoval v troch z ostatných štyroch duelov, podľa zámorského experta Marca Dumonta z portálu Montreal Hockey Now 19-ročný krídelník si zjavne stále nezvykol na život a hokej v zámorí.

Dumont zaradil Mešára na 8. miesto v najnovšom výkonnostnom rebríčku talentovaných mladíkov v systéme klubu zámorskej NHL Montreal Canadiens na základe výsledkov z uplynulého týždňa. Zostal v ňom na rovnakej pozícii ako v predošlých dvoch vydaniach. V štyroch stretnutiach počas sledovaného obdobia zaznamenal štyri asistencie, celkovo má na konte 42 bodov (16+26) v 44 dueloch tejto sezóny.

"Mešár opäť neskóroval, ale mal jeden z najlepších týždňov v tomto roku. Vzhľadom na jeho pozíciu na drafte je priemer nižší ako bod na zápas trochu sklamaním, no musíme brať do úvahy, akým výzvam čelí v prvej sezóne v novej krajine."

„Nezískal len nových spoluhráčov, trénerov, súperov a stratégie, ale prišiel tiež o veľa výhod, ktoré si užíval počas hrania vo vlasti - rodinu, priateľov a domáce varené jedlo," napísal expert o Mešárovi, ktorého si Canadiens vybrali na vlaňajšom drafte nováčikov do NHL z 26. miesta.

Jakub Kos (v strede) v zápase MS hráčov do 20 rokov proti Kanade.
Český hokejový talent iba zázrakom neochrnul: Kariéra v ohrození! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});