Pikantné finále v Austine pre Ukrajinku: Ruske po zápase ruku nepodala!

Životný úspech! Ukrajinská teniska Marta Kosťuková (20) vyhrala svoj prvý turnaj na okruhu WTA.
  • Zdroj: Reuters

V pikantnom finále v americkom Austine zdolala Rusku Varvaru Gračevovú (22) v dvoch setoch 6:3 a 7:5.

Kosťuková získala v druhom sete víťazný bod a zložila sa na zem. Mohla tak oslavovať premiérový titul na okruhu. Po chvíľke vstala z kurtu, ale ani jedna z hráčok sa nechystala k tradičnému podaniu rúk.

Iga Swiateková momentálne dominuje ženskému tenisu.
V rebríčkoch na čele bez zmien, Schmiedlová i Molčan si pohoršili Zobraziť článok

Ukrajinka potom prišla k lavičke a dala najavo, že Gračevovej ruku podávať nebude. Mladá Ukrajinka je v tomto smere zásadová, ruským a bieloruským tenistkám ruku po zápasoch nepodáva.

„Chcem tento titul venovať Ukrajine a ľuďom, ktorí trpia a umierajú. Je to pre mňa veľmi mimoriadny moment,“ povedala ukrajinská tenistka v pozápasovom rozhovore. Kosťuková sa v rebríčku WTA dostala na 40. miesto, polepšila si o 12 priečok.

Novak Djokovič.
Djokovič spoznal verdikt zo zámoria: Bude hrať na turnajoch v Miami a Indian Wells? Zobraziť článok

"Je to niečo neskutočné. Nie je ľahké teraz niečo povedať, ale som extrémne šťastná. Som šťastná, že som zdravá, že môžem hrať tenis a vidieť divákov, ako si užívajú moju hru," dodala po zisku titulu rodáčka z Kyjeva.