Arsenal si ustrážil pozíciu lídra Premier League, Everton opäť spadol do pásma zostupu

Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v sobotňajšom zápase 25. kola anglickej Premier League na ihrisku Leicestru City 1:0. O jediný ...
  • Zdroj: Reuters

Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v sobotňajšom zápase 25. kola anglickej Premier League na ihrisku Leicestru City 1:0. O jediný gól sa postaral v úvode druhého polčasu Gabriel Martinelli. „Gunners" majú na čele tabuľky dvojbodový náskok pred druhým Manchestrom City, ktorý vyhral na pôde Bournemouthu 4:1, no odohral o duel viac.

FOTOGALÉRIA: Premier League - 25. kolo

S kapitánskou páskou vo farbách ukrajinskej vlajky odohral duel Oleksandr Zinčenko a Arsenal tak vyjadril podporu krajine, ktorú pred rokom vojensky napadlo Rusko. „Dnes ponesie našu kapitánsku pásku Zinčenko na znak úcty a lásky pri prvom výročí konfliktu na Ukrajine," napísal Arsenal na Twitteri.

West Ham zdolal doma Nottingham Forest 4:0 vďaka štyrom gólom v rozpätí 70. až 85. minúty. Prvé dva zaznamenal útočník Danny Ings, ktorý sa strelecky presadil prvýkrát od januárového prestupu z Aston Villy. West Ham poskočil z pásma zostupu na 16. priečku. Villa vyhrala na pôde Evertonu 2:0 a ukončila trojzápasovú sériu prehier. Leeds zdolal posledný Southampton 1:0 gólom Juniora Firpa.