Spoznal trest za nevhodné správanie: Tréner Bayernu zacvaká poriadnu pálku

Disciplinárna komisia Nemeckého futbalového zväzu (DFB) udelila v stredu trénerovi Bayernu Mníchov Julianovi Nagelsmannovi pokutu 50.000 ...
  • Zdroj: TASR/AP

Disciplinárna komisia Nemeckého futbalového zväzu (DFB) udelila v stredu trénerovi Bayernu Mníchov Julianovi Nagelsmannovi pokutu 50.000 eur za nevhodné komentáre na adresu rozhodcov po prehre jeho tímu na pôde Borussie Mönchengladbach (2:3).

FOTOGALÉRIA: Nagelsmann

Tridsaťpäťročný kouč sa tak vyhol dištancu a môže viesť svoje mužstvo z lavičky v nedeľnom šlágri s Unionom Berlín, ktorý figuruje na čele bundesligovej tabuľky. Podľa DFB Nagelsmann s pokutou súhlasil.

Nagelsmann v sobotnom zápase s Mönchengladbachom slovne zaútočil na hlavného arbitra Tobiasa Welza, ktorý už v 8. minúte vylúčil obrancu Bayernu Dayota Upamecana po zákroku na Alessaneho Pleu. Podľa AFP mal kouč po záverečnom hvizde vtrhnúť do šatne rozhodcov.

Kormidelník úradujúceho nemeckého majstra označil rozhodcov za "mäkkú bandu". Za tento výrok sa neskôr ospravedlnil, ale stále trval na tom, že udelenie červenej karty pre Upamecana bolo nespravodlivé. Welz v nedeľnom rozhovore pre televíznu stanicu Sport1 obhajoval svoje rozhodnutie a povedal, že medzi ním a Nagelsmannom nepanujú žiadne nezhody: "Bola to emotívna diskusia, ale nepadli v nej žiadne urážky."

Mladý ružomberský brankár Dominik Ťapaj vbehol do ligy ako kométa.
Mladý ružomberský brankár Ťapaj vbehol do ligy ako kométa: Debut i nuly zacvakal Zobraziť článok

Odporúčame z TIVI.sk
 
});