Bayern v desiatich prehral na ihrisku Borussie, rozhodnutie prišlo v dramatickom závere

Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v sobotňajšom zápase 21. kola Bundesligy na ihrisku Borussie Mönchengladbach 2:3. Úradujúci nemecký ...

Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v sobotňajšom zápase 21. kola Bundesligy na ihrisku Borussie Mönchengladbach 2:3. Úradujúci nemecký majster nedokázal zdolať tohto súpera už v šiestich dueloch za sebou, keď hral od 8. minúty bez vylúčeného Dayota Upamecana.

Bayern má na čele tabuľky jednobodový náskok pred Unionom Berlín, ktorý v nedeľu privíta FC Schalke 04.

Domáci dokázali využiť vylúčenie Upamecana už po piatich minútach, keď sa presadil Lars Stindl. Bayern však v 35. minúte vyrovnal, skóroval Eric Choupo-Moting. Mönchengladbach si v druhom polčase dokázal vytvoriť dvojgólové vedenie po góloch Jonasa Hofmanna a Marcusa Thurama, čo rozhodlo o výsledku. Hosťujúci útočník Mathys Tel síce v závere ešte znížil na 2:3, ale to už Bayernu nepomohlo a zaznamenal druhú prehru v sezóne.

Freiburg triumfoval na ihrisku Bochumu 2:0. Domáci hrali od 64. minúte bez Anthonyho Losillu, ktorý dostal červenú kartu. Za hostí sa presadili Michael Gregoritsch a Lucas Höler.

Stuttgart zdolal v domácom stretnutí 1. FC Kolín 3:0 a dostal sa v tabuľke mimo pásma zostupu, keď mu patrí 14. priečka. Lipsko uspelo na ihrisku Wolfsburgu 3:0.

Bundesliga - 21. kolo:

VfL Wolfsburg - RB Lipsko 0:3 (0:1)

Góly: 14. Forsberg, 85. Laimer, 90.+2 Szoboszlai

VfB Stuttgart - 1. FC Kolín 3:0 (1:0)

Góly: 9. Bastiao Dias, 59. Sosa, 74. Coulibaly

Borussia Mönchengladbach - Bayern Mníchov 3:2 (1:1)

Góly: 13. Stindl, 55. Hofmann, 84. Thuram – 35. Choupo-Moting, 90.+3 Tel, ČK: 8. Upamecano (Bayern)

VfL Bochum - SC Freiburg 0:2 (0:1)

Góly: 39. Gregoritsch, 51. Höler, ČK: 64. Losilla (Bochum)

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 2:0 (1:0)

Góly: 9. Friedl (vlastný), 53. Kolo Muani