Vlhová chcela na MS viac: Nie je to zlá pozícia, ale...

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (27) skončila v slalome na MS vo francúzskom Courchevel/Méribel na piatom mieste. Liptáčka hodnotí šampionát ...
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (27) skončila v slalome na MS vo francúzskom Courchevel/Méribel na piatom mieste. Liptáčka hodnotí šampionát dobre, no chcela viac.

Vlhová, ktorá v slalome obhajovala striebro z Cortiny 2021, tak odchádza z Francúzska bez medaily. Vo štvrtkovom obrovskom slalome skončila siedma.

V zbierke má naďalej šesť cenných kovov z MS (1-4-1). "Druhé kolo sa mi išlo trochu lepšie ako prvé. Dnes som odviedla maximum, ale nestačilo to. Taký je šport. Majstrovstvá hodnotím dobre, v obrovskom slalome siedme miesto, v slalome piate. Nie je to zlá pozícia, stále som vpredu, ale chceli sme viac. Bohužiaľ to nevyšlo. Budeme naďalej pracovať a snažiť sa byť naspäť na špici," uviedla Vlhová po pretekoch, ktorá za senzačnou víťazkou Laurence St. Germainovou z Kanady zaostala v sobotu o 85 stotín sekundy.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.
Vlhovej chýbalo k medaile 17 stotín: Zlato má prekvapujúcu držiteľku! Zobraziť článok