Trabzonspor pri absencii Hamšíka triumfoval, Holec sledoval remízu z lavičky

Futbalisti AC Fiorentina zvíťazili v úvodnom zápase play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy na pôde Sportingu Braga vysoko ...

Futbalisti AC Fiorentina zvíťazili v úvodnom zápase play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy na pôde Sportingu Braga vysoko 4:0. Trabzonspor bez zraneného Mareka Hamšíka vyhral doma nad FC Bazilej 1:0. Odvetné zápasy sú na programe o týždeň 23. februára.

Fiorentina prišla do Bragy ako mierny papierový favorit. V prvom polčase to potvrdila väčšou aktivitou a v závere aj gólom Luku Joviča. Domáci prišli desať minút po zmene strán o vylúčeného stopéra Tormenu, čo taliansky tím dokázal využiť. Po hodine hry pridal svoj druhý gól Jovič a dva dal aj Arthur Cabral.

Bodö/Glimt napriek veľkej prevahe nedokázalo doma streliť gól Lechu Poznaň a tak sa duel skončil 0:0. Za hostí nenastúpili zranený slovenský obranca Ľubomír Šatka ani brankár Dominik Holec, ktorý bol na lavičke náhradníkov.

O triumfe Trabzonu rozhodol v 65. minúte Jens Stryger Larsen, v ďalšom stretnutí zdolal FK Karabach belgický KAA Gent 1:0. Lazio Rím hralo od 15. minúty bez vylúčeného stopéra Patrica, no nad Klužom dokázalo vyhrať, keď v nadstavenom čase prvého polčasu rozhodol kapitán Ciro Immobile.

Neymar na odchode z PSG? Rokovania už prebiehajú! Zobraziť článok

Slovenský šampión Slovan Bratislava má ako víťaz základnej H-skupiny miestenku v osemfinále súťaže už vo vrecku a meno súpera sa dozvie na žrebe 24. februára.

prvé zápasy play off o osemfinále EKL:
FK Bodö/Glimt - Lech Poznaň 0:0

/za hostí Holec na lavičke náhradníkov, Šatka nehral pre zranenie/

Sporting Braga - AC Fiorentina 0:4 (0:1)
45.+1 a 60. Jovič, 79. a 90.+1 Cabral, ČK: 55. Tormena (Braga)

45.+4 Immobile, ČK: 15. Patric, (Rím)

Ludogorec Razgrad - Anderlecht Brusel 1:0 (1:0)
Gól:
9. Thiago

Šeriff Tiraspoľ - Partizan Belehrad 0:1 (0:1)
Gól:
45. Gomes, ČK: 50. Vujačič (Partizan)

Barcelona doma viedla, napokon musela doťahovať.
Šláger medzi Barcelonou a United priniesol štyri góly, rímsky AS padol v Rakúsku Zobraziť článok