Černák, Fehérváry i Studenič zbierali mínusky: New Jersey s Tatarom rozhodlo s klaksónom

Hokejisti Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom (25) zvíťazili v noci na stredu v NHL na ľade Colorada 4:3 po predĺžení a nájazdovom ...

Hokejisti Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom (25) zvíťazili v noci na stredu v NHL na ľade Colorada 4:3 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Slovenský obranca odohral 16:32 min, na bránku súpera vyslal štyri strely a zaznamenal dva mínusové body. O triumfe Tampy v dueli s obhajcom Stanleyho pohára rozhodol kanonier Steven Stamkos.

Hráči New Jersey uspeli na pôde Columbusu 3:2 vďaka gólu Ryana Gravesa dve sekundy pred záverečným klaksónom. Tomáš Tatar absolvoval v drese Devils 14:19 min a v druhej tretine išiel na trestnú lavicu za hákovanie.

Washington s Martinom Fehérvárym podľahol Caroline 2:3, slovenský zadák si počas takmer 17-minútového pobytu na ľade pripísal na konto dve mínusky. Dallas prehral s Bostonom 2:3 po predĺžení. Krídelník domácich Marián Studenič strávil na ľade 9:35 min a do štatistík mu pribudla mínuska.

Výsledky NHL:

Washington - Carolina 2:3

Góly: 20. Oshie (Snively), 27. Snively (T. van Riemsdyk) – 15. Burns (J. Staal, Martinook), 23. Stastny (de Haan, Noesen), 32. Noesen (Skjei, Teräväinen)

Montreal - Chicago 4:0

Góly: 9. J. Barron (Drouin, Dadonov), 46. Armia (Drouin, Dvorak), 51. Savard (Belzile, Harris), 52. Dvorak (Armia, Drouin)

Columbus - New Jersey 2:3

Góly: 20. J. Gaudreau (Laine, A. Boqvist), 25. A. Boqvist (Jenner, Bayreuther) – 11. Šarangovič (Zetterlund, Haula), 21. Bratt (Marino, Graves), 60. Graves (M. McLeod, Palát)

New York Islanders - Ottawa 2:3 pp a sn

Góly: 26. Pulock (M. Martin, S. Aho I), 48. Nelson (Dobson, Barzal) – 38. Stützle (B. Tkachuk, Hamonic), 44. B. Tkachuk (Stützle, Chabot), rozh. náj. Stützle

St. Louis - Florida 6:2

Góly: 12. B. Schenn (Thomas, Krug), 21. B. Schenn (Kyrou), 33. Leddy (Barbašev), 50. O'Reilly (Bučnevič, Barbašev), 50. Kyrou (Thomas), 58. Barbašev – 39. Luostarinen (M. Tkachuk, Verhaeghe), 54. Verhaeghe (M. Tkachuk, Montour)

Winnipeg - Seatlle 3:2 pp a sn

Góly: 28. Wheeler (Ehlers), 50. Dubois (Morrissey, Connor), rozh. náj. Scheifele – 34. Hayden (Geekie, Oleksiak), 40. McCann (Dunn, Tolvanen)

Dallas - Boston 2:3 pp

Góly: 14. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 25. J. Robertson (Pavelski) – 11. Hall (H. Lindholm, Krejčí), 51. Zacha (Carlo, Pastrňák), 64. Pastrňák (McAvoy, Zacha)

Colorado - Tampa Bay 3:4 pp a sn

Góly: 1. Lehkonen (MacKinnon, Ničuškin), 27. MacKinnon (Byram), 43. Malgin – 34. Kučerov (Point), 41. Cirelli (Stamkos, Hedman), 45. Namestnikov (Perry), rozh. náj. Stamkos

San Jose - Pittsburgh 1:3

Góly: 56. Meier – 6. Rakell (Petry, Crosby), 32. Guentzel (Crosby, Rakell), 60. Guentzel (Crosby, Rakell)