Po super-G vedie kombináciu Pinturault: Na čele sú minimálne rozdiely

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault je na čele alpskej kombinácie pred druhou časťou, slalomom. Super-G zašiel Francúz najrýchlejšie ...
  • Zdroj: SITA/AP

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault je na čele alpskej kombinácie pred druhou časťou, slalomom. Super-G zašiel Francúz najrýchlejšie a pred druhým Rakúšanom Marcom Schwarzom má tesný náskok 6 stotín sekundy.

Na tretej priečke je ďalší Rakúšan Raphael Haaser, ktorý na Francúza stráca 14 stotín sekundy.

Francúz a Rakúšan Schwarz sú však neporovnateľne lepší slalomári, aj keď v tejto zime ďaleko od formy. Obaja navyše disponujú radostnými skúsenosťami zo súťaže všestrannosti, Pinturault má zlato z roku 2019 a na predchádzajúcich MS skončil druhý za Schwarzom, ktorý bol predtým bronzový. Francúzsky borec navyše premenil na víťazstvo aj 10 zo svojich 21 štartov v kombinačných  pretekoch Svetového pohára.

Haaser, ktorého sestra Ricarda získala deň predtým v rovnakej disciplíne bronz, mal tiež určité medailové nádeje. Lenže slalom v SP nejazdí, zato Američan River Radamus áno a ten zaostal z Pinturaultom len 59 stotín. Prekvapujúco sa v super-G prepadol favorizovaný Švajčiar Loic Meillard (+1,34 s), ale v prípade slalomového zlyhanie dvojice na čele mohol pomýšľať aj na titul. Podobne Nór Atle Lie McGrath (+1,25). Už 37-ročný Nemec Romed Baumann, obhajujúci vicemajster zo super-G, stratil +1,66, pričom ešte ako Rakúšan bol bronzový v superkombinácii na MS pred desiatimi rokmi.              

Odporúčame z TIVI.sk
 
});