Hokejový Matuzalem Jágr prekonal Gretzkého rekord!

Významný míľnik. Jaromír Jágr (50) sa v nedeľu stal svetovým rekordérom. Útočník Kladna sa strelecky presadil v zápase Českej extraligy ...
  • Zdroj: Branislav Račko

Významný míľnik. Jaromír Jágr (50) sa v nedeľu stal svetovým rekordérom. Útočník Kladna sa strelecky presadil v zápase Českej extraligy proti Třincu a vsietil svoj 1 099. gól profesionálnej kariéry.

Vďaka tomu v neoficiálnej historickej tabuľke preskočil legendárneho Kanaďana Wayna Gretzkého (62). Kladno s Oceliarmi padlo 4:5, rekord má však „Džegr“.

Třinec sa dostal do vedenia zásluhou slovenského útočníka Marka Daňa, ale o pár minút neskôr vyrovnal skóre Tomáš Plekanec, ktorému asistoval onedlho už 51-ročný Jágr. Daňo štyri sekundy pred koncom dal druhý gól a v druhej tretine domáci odskočili na 3:1.

Kladno však trojgólovou smršťou otočilo skóre. V 45. minúte dal rekordný presný zásah na 4:3 Jágr, ktorý tak na druhú priečku tabuliek odsunul Gretzkého. Třinec však nakoniec zvíťazil 5:4 a Kladno je tak stále posledné. Daňo v dueli exceloval, dosiahol štyri body (2+2), jeho krajan Tomáš Marcinko dal jeden gól a dvakrát asistoval.

„Neuveriteľné! Klobúk dole pred ním. Verím, že mu to tam bude padať aj naďalej a ešte bude rekord navyšovať. Stále na to má,“ citoval portál isport.cz Daňa, ktorý si po vzájomnom zápase vymenil s Jágrom pár slov: „Pogratuloval som mu k dobrému zápasu, on mne tiež, podali sme si ruky. Bolo to stručné.“