Slovan si pred domácimi divákmi poistil líderskú priečku, Spišská Nová Ves deklasovala Michalovce

Prvá februárová nám priniesla šesť zápasov 36. kola slovenskej hokejovej Tipos extraligy. Najväčším ťahákom bolo východniarske derby ...
  • Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Prvá februárová nám priniesla šesť zápasov 36. kola slovenskej hokejovej Tipos extraligy. Najväčším ťahákom bolo východniarske derby medzi Spišskou Novou Vsou a Michalovcami, v ktorom „rysy" nedali „líškam" žiadnu šancu.

Fanúšikom Sparty Praha kreativita nechýba.
Šláger českej ligy bavil na ľade aj v hľadisku: Fanúšikovia Sparty si rýpli do majiteľa Pardubic Zobraziť článok

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili na domácom ľade nad nad HK Dukla Ingema Michalovce vysoko 5:1.

Základ úspechu položili už v prvej tretine, v ktorej si vytvorili pohodlný trojgólový náskok. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po troch prehrách a nadchádzajúcu reprezentačnú prestávku strávia na štvrtom mieste. Hráči Michaloviec prehrali piaty zápas po sebe.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
5. Réway, 7. Valach (Džugan, Bortňák), 17. Bortňák (Majdan, Rapáč), 30. Kerbashian (Beaudry, Rapáč), 32. Kerbashian (Réway, Beaudry) - 42. Bjalončík (Osburn, Pereskokov).

Bitku brankárov inicioval Čech Lukáš Pařík.
Nevídaná pästná výmena! Tvrdá bitka brankárov v zámorí Zobraziť článok

Popradčania privítali zostupom ohrozený Prešov, ktorému napokon podľahli 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Výrazný podiel na výhre „koňarov" mal ruský útočník Alexander Avcin. Ten premenil rozhodujúci nájazd v druhej sérii a počas duelu zaznamenal aj tri asistencie.

Prešovčania triumfovali nad Popradom prvýkrát v sezóne. Hostia napriek víťazstvu zostali na poslednom 12. mieste v tabuľke. „Kamzíkom" patrí 8. miesto.

HK Poprad – HC MV Transport Prešov 3:4 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
25. Kolouch (Meliško, Jasečko), 31. Záborský (Razgals, Kolouch), 54. Bubela (Betker) – 20. Giles (Gerlach, Avcin), 36. Girduckis (Avcin, Gerlach), 52. Fekiač (Tkáč, Avcin), rozh. nájazd Avcin.

Šimon Nemec sa nebojí zastať svojich spoluhráčov.
Mladý Švéd poriadne vytočil Šimona Nemca: Trest za drzé gesto! Zobraziť článok

Nitra v Steel Aréne zaskočila domácich „oceliarov" a po výhre 3:2 si z metropoly východného Slovenska odnáša veľmi cenné tri body. Košičania sú po druhej prehre za sebou na priebežnom treťom mieste.

Na bezgólovej prvej tretine nič nezmenila ani 84-sekundová presilovka Košíc o dvoch hráčov. Hostia išli do vedenia v druhej tretine v oslabení po góle Gilla. Košičania pomerne rýchlo otočili na 2:1, no Gill v 49. minúte vyrovnal. Nitrania v závere tretej tretiny nevyužili presilovku o dvoch hráčov, ale po nej Jozef Baláž rozhodol o zisku troch bodov pre Nitru.

HC Košice - HK Nitra 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
26. Lamper (Tybor, Olsson), 28. Paršin (Southorn) - 22. Gill (Sýkora), 49. Gill (Elmer, Čederle), 58. Baláž (Bajtek, Lacka).

ŠERIF: Xhekaj predviedol zavalitú postavu na pláži.
Slafkovský si so spoluhráčom Xhekajom vyhodili z kopýtka: Pánska jazda v Mexiku! Zobraziť článok

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili pred domácim publikom nad Banskou Bystricou 4:2. Hostia neuspeli prvýkrát po sérii piatich výhier za sebou. „Belasí" sa vďaka trom bodom udržali na čele tabuľky, „baranom" patrí piata priečka.

O troch bodoch pre obhajcu titulu rozhodla najmä prostredná časť, v ktorej sa presadil trikrát. Svoj prvý gól v drese Slovana zaznamenal útočník Nikita Ščerbak.

HC Slovan Bratislava - HC ´05 Banská Bystrica 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
22. Ščerbak (Harris, Pecararo), 24. Lukošik (Kytnár, Gachulinec), 25. Harris (Ščerbak), 60. Takáč (Zigo) - 5. Gašpar (Bíreš), 47. Holenda (Sukeľ, Gašpar).

Na snímke hokejisti Slovana zľava Matt Mackenzie, Matteo Gennaro, Danill Fomynch a Marcel Haščák.
Hokejový Slovan predstavil novú posilu: Nate Kallen zažije premiéru v Európe Zobraziť článok

Trenčín v gólovej prestrelke zvíťazil nad Liptovským Mikulášom 5:4. Dva góly Dukly strelil útočník Peter Sojčík, bilanciu 1+2 mal jeho spoluhráč z tretieho útoku Marek Valach.

Trenčania natiahli víťaznú sériu na tri zápasy a v tabuľke sú na 9. mieste, predposledný Liptovský Mikuláš prehral piatykrát za sebou.

HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 (3:1, 2:2, 0:1)
1. Sojčík (D. Hudec, Valach), 11. Valach (Ulrych, Flick), 16. Sojčík (Valach, D. Hudec), 24. Petráš (Sloboda, Čacho), 35. Krajčovič - 15. Štrauch (Hudec, Vankúš), 21. Handlovský (Kriška, Ventelä), 22. Michalík (Saari), 48. Vrábeľ (Saari).

Útočník David Pastrňák sa môže tešiť na tretiu účasť v Zápase hviezd NHL.
Pastrňák napodobnil Adama Sandlera: Vychutnajte si šou českého hokejistu! Zobraziť článok

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na ľade HC MIKRON Nové Zámky 6:3. Najvýraznejšou mierou sa na tom podieľal útočník Maroš Jedlička, ktorý nazbieral štyri kanadské body za dva góly a dve asistencie.

Zvolenčania si v poslednom kole pred februárovou reprezentačnou prestávkou upevnili priebežné druhé miesto, na ktorom strácajú na lídra Slovan Bratislava jeden bod. Novozámčania sú na priebežnom šiestom mieste s dvojbodovým náskokom na Michalovce.

HC MIKRON Nové Zámky - HKM Zvolen 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
7. Jackson (Lee, Farley), 30. Ondrušek, 42. Ondrušek (Bezúch, Klempa) - 5. Bondra (Hanna, Zuzin), 10. Langkow (Jedlička, Bondra), 23. Zuzin (Stupka), 36. Csányi (Jedlička), 50. Jedlička (Bondra, Langkow), 60. Jedlička (Bondra).