Neuer ostro kritizoval vedenie klubu: TOTO je najbrutálnejšia vec, ktorá sa mi v mojej kariére stala!

Manuel Neuer z Bayernu Mníchov ostro kritizoval rozhodnutie mníchovského klubu ukončiť spoluprácu s trénerom brankárov Tonim Tapalovičom. ...
  • Zdroj: TASR/AP

Manuel Neuer z Bayernu Mníchov ostro kritizoval rozhodnutie mníchovského klubu ukončiť spoluprácu s trénerom brankárov Tonim Tapalovičom. Kapitán bavorského tímu uviedol, že to bola pre neho najtvrdšia rana v kariére.

"Toto rozhodnutie ma prekvapilo. Bol to tvrdý úder. Informovalo ma o tom vedenie klubu. Táto správa prišla z ničoho nič a prekvapila aj Toniho. Toto rozhodnutie som vôbec nepochopil. Zrazilo ma to k zemi," citoval brankára Neuera portál theathletic.com.

Rozhodca Javier Alberola Rojas ukazuje červenú kartu hráčovi Valencie Gabrielovi Paulistovi (vpravo) počas futbalového zápasu španielskej La Ligy medzi Realom Madrid a Valenciou.
Zaslúžená červená karta: Obranca Paulista surovo poslal k zemi hviezdu Realu Madrid Zobraziť článok

Tapalovič bol trénerom brankárov Bayernu od roku 2011. Vo funkcii pôsobil pod vedením Pepa Guardiolu, Juppa Heynckesa, Hansa Flicka, Nika Kovača, Juliana Nagelsmanna a Carla Ancelottiho. V klube skončil koncom januára. Športový riaditeľ Hasan Salihamidzič vyhlásil, že ho prepustili pre rozdiely v spôsoboch ich vzájomnej spolupráce.

"Mal som pocit, akoby mi vytrhli srdce. Toto je najbrutálnejšia vec, ktorá sa mi v mojej kariére stala. A to som toho prežil veľa, mám hrošiu kožu. Ale to, čo sa stalo teraz, je úplne iný level. Všetci chalani v brankárskej skupine boli ako roztrhaní na kusy. Ľudia plakali. Myslím, že to hovorí za všetko. My brankári sme tím v tíme, ale každý miloval Toniho," dodal Neuer. 
(ilustr. foto)
Český futbalový brankár († 33) odišiel do športového neba: Čakal narodenie dieťatka Zobraziť článok
Kahn po zverejnení rozhovoru uviedol, že slová Neuera nezodpovedajú jeho titulu kapitána a hodnotám Bayernu. "Navyše sa vyjadril v nesprávnom čase, pretože nás čakajú veľmi dôležité zápasy. Samozrejme chápem, že ho to zasiahlo, keď sa o tom dozvedel, musíme túto skutočnosť do určitej miery brať do úvahy. Uvedomili sme si to aj my, ale sme mu vysvetlili, že toto ťažké rozhodnutie bolo v tom čase pre náš tím najlepšie. Bol som na tom podobne, ale spoločné ciele boli u mňa na prvom mieste. Bolo to pre mňa dôležitejšie ako moje osobné pocity. Preto som sa vtedy rozhodol nehovoriť verejne. Manuel teraz urobil pravý opak. O tomto rozhovore s ním určite budeme diskutovať," citovala Kahna agentúra DPA.
Odporúčame z TIVI.sk
 
});