Slovan zdolal Košice futbalovým výsledkom, hokejisti Banskej Bystrice potvrdili skvelú formu

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatkovom šlágri 35. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 1:0. Jediný gól zápasu strelil ...
  • Zdroj: TASR - František Iván

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatkovom šlágri 35. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 1:0. Jediný gól zápasu strelil už v 4. minúte Liam Pecararo. "Belasí" sa po triumfe udržali na čele tabuľky pred Zvolenom, Košiciam priebežne patrí tretia priečka.

O čestné buly sa pred búrlivou kulisou postaral rekordér v počte extraligových štartov v košickom drese Richard Jenčík. Rýchly gól Pecarara po úniku, do ktorého ho uvoľnil obranca Patrik Maier, predznamenal gólovo úrodný zápas, no opak bol napokon pravdou. Slovanisti mali v úvodných dvoch tretinách viac nebezpečných príležitostí, ale brankára Jaroslava Janusa neprekonali. Napokon im k víťazstvu stačil jediný gól, keďže brankár Jared Coreau zmaril všetky strely súpera a pripísal si už siedme čisté konto v sezóne.

Slovenský útočník Martin Chromiak,(vpravo) si v septembri zahral za LA Kings prípravné zápasy.
Chromiak v rebríčku najväčších nádejí klubu Los Angeles Kings: Čo zaujalo zámoského expetra? Zobraziť článok

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade Michaloviec 3:1. Pripísali si piate víťazstvo v sérii, Zemplínčania naopak neuspeli štvrtýkrát za sebou. O úvodné dva góly "baranov" sa postaral Branden Curtis Troock, ktorý skóroval v 8. a 49. minúte. Za domácich znížil v 56. minúte obranca Zach Osburn, no poistku pre hostí do prázdnej bránky zariadil v 58. minúte Andrej Bíreš.

(ilustr. foto)
Český futbalový brankár († 33) odišiel do športového neba: Čakal narodenie dieťatka Zobraziť článok
Hokejisti HC MV TRANSPORT Prešov podľahli v piatkovom zápase 35. kola Tipos Extraligy doma HC MIKRON Nové Zámky 1:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Austin Farley. Novozámčania držia 6. priečku, ktorá zaisťuje priamy postup do play off. Prešovčania figurujú v tabuľke na poslednom mieste.

Na snímke hráč FC Spartak Trnava Sebastián Kóša (tretí sprava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu
Trnava získala posilu do ofenzívy: Čo o krídelníkovi prezradil tréner Gašparík? Zobraziť článok

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v 35. kole Tipos extraligy na domácom štadióne MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení a poistili si druhé miesto v tabuľke. Zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrali štvrtýkrát v rade, i keď v posledných troch stretnutiach získali vždy aspoň bod. Duel sa pre zlú dopravnú situáciu v krajine začal s desaťminútovým oneskorením. V prvej tretine domáci využili presilovku Chrisom Langkowom, v treťom dejstve sa o vyrovnanie postaral Patrik Lušňák, ktorý uspel v dorážke. Duel napokon rozhodol v predĺžení už v 25 sekunde obranca HKM Joel Messner.

Cristiano Ronaldo s Lionelom Messim patria k najlepším futbalistom histórie.
Ronaldo strelil prvý gól v saudskoarabskej lige: V samom závere premenil penaltu Zobraziť článok

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 5:4 po samostatných nájazdoch. "Corgoni" neuspeli prvýkrát po sérii troch víťazstiev, "kamzíci" zdolali Nitru tretíkrát zo štyroch vzájomných duelov v sezóne. Nitrania dokázali otočiť nepriaznivý stav z 1:3 na 4:3. Popradčania však poslali zápas do predĺženia, v ktorom gól nepadol. V samostatných nájazdoch bol jediný úspešný exekútor Tomáš Záborský, útočník hostí sa presadil v 6. sérii.

Messi bude s Argentínou bojovať o svoj prvý titul majstra sveta.
Messi otvorene o reprezentácii: Objaví sa na najbližších MS? Zobraziť článok

TEL - 35. kolo
HC Košice - HC Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 4. Pecararo (Maier, Harris). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák - Valo, D. Konc ml., vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6384 divákov.
Košice: Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Tybor - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Havrila, Krasnozhon
Slovan: Coreau - MacKenzie, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Ščerbak - Fominych, Duke, Takáč - Haščák, Preisinger, Török - Lukošík, Kytnár, Zigo - Šotek

HK Dukla Ingema Michalovce - HC '05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 56. Osburn (Hammond, Galamboš) - 8. Troock (Watling, Kontos), 49. Trook (Watling), 58. Bíreš (Gabor). Rozhodovali: T. Orolín, Kalina - Ordzovenský, Knižka, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1
Michalovce: Košarišťan - Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihálik - Zabusovs, Suja, Buc - Pereskokov, Pavlovs, Matúš Paločko - Žitný, Puliš, Garreffa - Vašaš, Galamboš, Chalupa
Banská Bystrica: Sedláček - Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Bača, Frídel - Watling, Kontos, Troock - Gašpar, Bíreš, Sukeľ - Šoltés, Tamáši, Jendek - Urbánek, Gabor, Kabáč

HC MV TRANSPORT Prešov - HC MIKRON Nové Zámky 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 20. Tkáč (Chlystov, Salituro) - 22. Lee (Farley), rozhodujúci nájazd Farley. Rozhodovali: Snášel, Rojík - Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 906 divákov.
Prešov: Rabčan - F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík - Gerlach, Girduckis, Nauš - Tkáč, Salituro, Avcin - Ščurko, Klíma, Sýkora - Žilka, Šimun, K. Jendroľ
Nové Zámky: Kantor - Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Laurenčík - Jackson, Johnson, Farley - Bezúch, T. Mikúš, Loggins - Faith, Ondrušek, Klempa - Hajnik, J. Mikúš, Múčka

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 16. Langkow (Huntebrinker, Sideroff), 61. Messner (Jedlička, R. Bondra) - 45. Lušňák (Vankúš, Marek Hudec) Rozhodovali: M. Korba, Jobbágy - Šoltés, Staššák, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1161 divákov.
Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík - Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, Šiška, Csányi
Liptovský Mikuláš: Kozel - Ventelä, Mezovský, Diakov, T. Bokroš, Marek Hudec, Novajovský, Pavúk, Kapičák - Handlovský, Vähätalo, Kriška - Uhrík, Saari, Michalík - Lušňák, Kalousek, Vankúš - Štrauch, Šmída, Braun

HK Nitra – HK Poprad 4:5 pp a sn (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Buncis (Krivošík, Green), 38. Gill (Green), 38. Bajtek (Krivošík, Baláž), 41. Elmer (Sýkora, Green) - 4. Petráš (Valigura, Kundrik), 17. Mlynarovič (Podlipnik, Svitana), 36. Kolouch (Vainio, Záborský), 48. Bubela (Razgals, Podlipnik), rozhodujúci nájazd Záborský. Rozhodovali: Štefik, Goga – Gegáň, Synek, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2869 divákov.
Nitra: Kašík - Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš, Šiškov - Baláž, Čederle, Krivošík - A. Sýkora, Gill, Elmer - Bajtek, Pekarčík, Buncis - Knies, Solenský, Lacka
Poprad: Peters - Drgoň, Betker, Vainio, Meliško, Podlipnik, Brincko, Jasečko, Sokoli - Svitana, Mlynarovič, Bubela - Razgals, Kolouch, Záborský - Kukuča, Paločko, Jermain - Valigura, S. Petráš, Kundrik

Zasnežený štadión v Banskej Bystrici
Nepriaznivé počasie má dopad aj na šport: Sobotňajší zápas Slovnaft Cupu je zrušený! Zobraziť článok