Futbalová liga začne neskôr: Tímy dostanú priestor na boje v pohárovej Európe

Nový ročník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže odštartuje zápasmi 1. kola v termíne 28.–30. júla 2023. Rozhodlo o tom Prezídium Únie ...
  • Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Nový ročník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže odštartuje zápasmi 1. kola v termíne 28.–30. júla 2023. Rozhodlo o tom Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) na svojom zasadnutí.

Aktuálny ročník Fortuna ligy sa skončí 20. mája, keď je na programe posledné 10. kolo nadstavbovej časti. Po ňom bude nasledovať ešte baráž o Fortuna ligu, prípadne play off o Európsku konferenčnú ligu UEFA. Tímy potom budú mať dvojmesačnú prestávku na prípravu na nový ročník 2023/24. Ten sa začne prvým kolom 28.–30. júla 2023, čo je oproti aktuálnej sezóne posun o dva týždne.

"Štyri kluby našej ligy budú aj v sezóne 2023/24 účastníkmi pohárovej Európy a vstúpia do prvých, resp. druhých predkôl Európskej konferenčnej ligy UEFA. Pre troch z nich sa sezóna začne už v termíne 11.–13. júla 2023. Chceli sme dať čo možno najväčší priestor našim klubom, aby sa mohli maximálne koncentrovať na úvodné boje na európskych trávnikoch, liga sa tak začne až pred odvetami 2. predkola európskych pohárových súťaží," vysvetlil dôvody neskoršieho začiatku výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák pre portál fortunaliga.sk.

Tréner Slovana Vladimír Weiss st.
Je to oficiálne: Futbalový Slovan posilnia traja noví hráči! Zobraziť článok

"Prezídium ÚLK zároveň rozhodlo o termínovej listine na celú sezónu 2023/2024 a potvrdilo už tradičné termíny konca jesennej a začiatku jarnej časti ligy. Skrátenie dlhej zimnej prestávky na menej než dva mesiace sa ukazuje ako dlhodobo správny krok," doplnil Mertinyák.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});