Washington s Fehérvárym zvíťazil v Columbuse, Carolina otočila duel s LA

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazili v noci na stredu v zámorskej NHL na ľade Columbusu 4:3 po ...

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazili v noci na stredu v zámorskej NHL na ľade Columbusu 4:3 po predĺžení. O triumfe Capitals rozhodol v 26. sekunde extra času Jevgenij Kuznecov.

Carolina dokázala v tretej tretine zmazať trojgólové manko a zdolala doma Los Angeles 5:4 po predĺžení.

Dvomi gólmi sa pod víťazstvo Washingtonu podpísal obranca Trevor van Riemsdyk. Fehérváry odohral 20:46 min., vyslal tri strely na bránku, inkasoval dve trestné minúty, rozdal tri hity a zblokoval dve strely súpera. Capitals si polepšili v boji o play off, vo Východnej konferencii si poistili pozíciu s prvou voľnou kartou. Pred ôsmym Pittsburghom majú trojbodový a deviatym Buffalom štvorbodový náskok, konkurenti však majú štyri zápasy k dobru.

O víťazstve Caroliny nad LA rozhodol v 54. sekunde predĺženia Sebastian Aho. Fínsky center potvrdil streleckú formu, skóroval v piatom zápase za sebou. Brent Burns prispel k výhre gólom a asistenciou, Andrej Svečnikov mal dve asistencie. Kings nestačili ani dva presné zásahy Adriana Kempeho, kapitán Anže Kopitar si pripísal gól a dve asistencie.

Montreal bez zraneného slovenského útočníka Juraja Slafkovského podľahol doma Ottawe 4:5. Senators sa začína dariť, natiahli šnúru víťazstiev na štyri zápasy. Víťazný gól strelil 1:18 min. pred koncom riadneho hracieho času Brady Tkachuk. Tim Stützle sa na triumfe hostí podieľal dvomi gólmi a dvomi asistenciami, obranca Thomas Chabot nazbieral tri asistencie. Canadiens nepomohli ani dva presné zásahy Rafaela Harveyho-Pinarda.

NHL - výsledky:

Columbus - Washington 3:4 pp

Góly: 15. Peeke (Laine), 32. E. Robinson (Olivier), 53. J. Gaudreau (Bayreuther) – 6. Hathaway (Eller, Jensen), 15. T. van Riemsdyk (Aube-Kubel), 29. T. van Riemsdyk (Kuznecov, E. Gustafsson), 61. Kuznecov (M. Johansson, E. Gustafsson)

Montreal - Ottawa 4:5

Góly: 14. Dach (Suzuki, Hoffman), 40. Hoffman (Matheson), 52. Harvey-Pinard (Suzuki, Jos. Anderson), 55. Harvey-Pinard (Jos. Anderson) – 3. Giroux (Zajcev, Chabot), 4. Stützle (M. Joseph, B. Tkachuk), 37. DeBrincat (Stützle, Chabot), 53. Stützle (Chabot, Batherson), 59. B. Tkachuk (Stützle, M. Joseph)

Carolina - Los Angeles 5:4 pp

Góly: 14. Burns (A. Svečnikov), 44. Stastny (Stepan), 50. J. Staal (Pesce, Fast), 53. Teräväinen (Skjei, A. Svečnikov), 65. S. Aho II (Burns, Nečas) – 22. Kempe (Kopitar), 32. Fiala (Lizotte), 35. Kempe (Doughty, Kopitar), 36. Kopitar (Anderson-Dolan, Doughty)