Prekvapivý preddraftový rebríček zámorského experta: Dvorský už nie je najväčšou slovenskou nádejou

Podľa experta Coreyho Pronmana z magazínu The Athletic je najhorúcejším slovenským želiezkom v ohni pred tohtoročným draftom talentovaný hokejový útočník Samuel Honzek (18), ktorý momentálne pôsobí v tíme kanadskej WHL Vancouver Giants.

Zaradil ho na 11. miesto v rebríčku 35 najlepších „prospektov", zo Slovákov v ňom figurujú aj útočník Dalibor Dvorský (13.), obranca Maxim Štrbák (30.) a brankár Adam Gajan (33.).

Marián Studenič má za sebou vydarený zápas v drese Texasu.
Studeničov vydarený zápas: Gólom a asistenciou pomohol k výhre Texasu Zobraziť článok

„Pred zranením na MSJ mala jeho hra veľmi pozitívny vývoj. V nabitej WHL bol jeden z najlepších strelcov v jeho prvej sezóne v lige. Je robustný a dobre korčuľuje, čo z neho spolu s jeho produktivitou robí všestranného hráča. Nevyniká hrou s pukom, ale má šikovné ruky a zvláda náročné situácie. Vďaka veľkosti a pracovnej morálke môže hrať na ktoromkoľvek poste v presilovej hre a tiež slušne bráni. Má všetko potrebné na to, aby raz mohol hrať v prvých dvoch útokoch v NHL," napísal Pronman o Honzekovi.

Dvorský bol doposiaľ vždy najvyššie umiestnený Slovák v rebríčkoch expertov, no tentoraz je druhý za Honzekom. „V tejto sezóne mal vzostupy aj pády, ale na MSJ podával svoje lepšie výkony. V útočnom pásme toho dokáže veľa. Excelentne pracuje s pukom a často oklame napádajúcich súperov, no poradí si aj pod tlakom. Vyniká ako strelec, dokáže vystreliť zápästím aj bez prípravy. Je dosť snaživý, vyhráva súboje o puk a nebojí sa hry do tela, ale mal by podávať vyrovnanejšie výkony. S jeho rýchlosťou korčuľovania môže mať na vyšších úrovniach problémy," myslí si odborník o 17-ročnom Zvolenčanovi, ktorý hráva za švédsky AIK Štokholm.

Vancouver vymenili Bo Horvata do New Yorku Islanders.
Dlhoročný kapitán Vancouveru sa sťahuje: Som s mojou rodinou v šoku Zobraziť článok

„Štrbák bol dobrý, ale nie skvelý v jeho klube v USHL, hral však vynikajúco na MSJ. Je vysoký, pravoruký a pohyblivý obranca s veľkým dosahom hokejky, dlhým krokom, fyzickou hrou a veľkou súťaživosťou. Nevidím ho ako veľmi produktívneho a tvorcu hry v NHL, ale dostatočne dobre pracuje s pukom a dokáže sa prispôsobiť hre na vyšších úrovniach. Myslím si, že bude hrávať v NHL veľa minút v náročných situáciách a bude schopný podporiť aj útok," uviedol Pronman o 17-ročnom Košičanovi, ktorý pôsobí v tíme americkej USHL Sioux Falls Stampede.

Adam Gajan zažiaril na MS juniorov, momentálne chytá v USHL za Green Bay Gamblers. „Na drafte bude dostupný druhýkrát. Zo Slovenska prišiel do NAHL a vydarený začiatok pôsobenia v Severnej Amerike mu vyniesol pozvánku na MSJ, kde ho vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja. Má atletickosť potrebnú na NHL aj výbušnosť a silu v dolnej časti tela, ktoré mu umožnia urobiť tie najťažšie zákroky. Chytá agresívnym štýlom, niekedy až príliš a dostane sa mimo svojej pozície. Dobre číta hru a pripravuje sa na zákrok ako profík, ale musí lepšie kontrolovať pohyby do strán a svoju agresivitu. Má veľký potenciál," skonštatoval expert o 18-ročnom Popradčanovi.

Odporúčame z TIVI.sk
 
});