Nevydarené druhé kolo stálo Vlhovú pódium: Shiffrinová nedala konkurentkám šancu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne štvrté miesto. V českom stredisku zaostala ...
  • Zdroj: TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne štvrté miesto. V českom stredisku zaostala za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou o 1,56 sekundy. Druhá skončila Nemka Lena Dürrová (+0,60), tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,31).

Američanka slávila 85. triumf v prestížnom seriáli a už iba jeden jej chýba k vyrovnaniu absolútneho rekordu Ingemara Stenmarka (86).

Zimná olympiáda v Jasnej? Bolo by to niečo úžasné, ale...
Podarí sa to konečne? Poľsko oživuje snahy o zimnú olympiádu 2034 so Slovenskom Zobraziť článok

Shiffrinová dosiahla po dvoch triumfoch v obrovskom slalome v Kronplatzi tretie víťazstvo za sebou. Celkovo to bolo jej 11. prvenstvo v sezóne, piate v slalome a upevnila si vedúce postavenie v celkovom poradí SP i priebežnej klasifikácii disciplíny. Vlhovej ušlo pódium o 25 stotín sekundy.

„Nemôžem to hodnotiť dobre, pretože som pokazila druhé kolo. Štvrté miesto ma mrzí, som smutná. Robila som chyby od štartu až do cieľa. Pokazila som aj nájazd do roviny, kde bolo potrebné získať rýchlosť," povedala 27-ročná Slovenka pre ČT Sport.

Piatok ešte patril posledným úpravám areálu, ktorý bude v sobotu praskať vo švíkoch aj zásluhou fanúšikovského tábora Petry Vlhovej.
Krkonoše sa tešia na stret dvoch hviezd lyžovania: Mikaela a Petra vypredali Špindl Zobraziť článok

Po 1. kole patrilo Vlhovej tretie miesto. So štartovým číslom 3 nemala v úvode svojej jazdy optimálny rytmus, našla ho až po prvom medzičase. V druhom sektore zajazdila najrýchlejší čas zo všetkých pretekárok a v cieli mala napokon manko 46 stotín na Shiffrinovú. Američanka predviedla v prvom kole najlepšiu jazdu, líderka celkového poradia SP i disciplíny išla čisto a dokázala v správnych chvíľach pustiť lyže. Medzi Vlhovú a Shiffrinovú sa vkliesnila ešte Nemka Lena Dürrová, ktorá strácala na vedúcu ženu 29 stotín.

V 2. kole zaútočila zo štvrtej pozície Holdenerová, ktorá sa dokázala posunúť na pódium. Vlhová sa opäť rozbiehala pomalšie, hore mala problémy a počas jazdy sa kontinuálne znižoval jej náskok na vedúcu Švajčiarku. Olympijská šampiónka z Pekingu a víťazka predchádzajúceho slalomu vo Flachau postupne zrýchlila hnaná početnými slovenskými fanúšikmi, no zaváhala pri prejazde do roviny a v cieli sa napokon zaradila o 25 stotín za Holdenerovú. Dürrová vydarenou jazdou hodila rukavicu Shiffrinovej, suverénka sezóny si však udržala nervy a zvíťazila, napriek miernej chybe v hornej časti.

Odporúčame z TIVI.sk
 
});