Renomovaný zámorský expert predpovedá tohtoročný draft: V prvom kole vidí dvoch Slovákov!

Slovenského hokejového útočníka Dalibora Dvorského (17) považujú experti dlhodobo za najväčšiu slovenskú nádej v súvislosti s tohtoročným ...
  • Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Slovenského hokejového útočníka Dalibora Dvorského (17) považujú experti dlhodobo za najväčšiu slovenskú nádej v súvislosti s tohtoročným draftom nováčikov do zámorskej NHL. Potvrdil to aj známy odborník Bob McKenzie z televízie TSN, ktorý ho vo svojej najnovšej predpovedi zaradil na 9. miesto.

V 1. kole najbližšieho draftu podľa neho zaznie aj meno ďalšieho slovenského útočníka Samuela Honzeka, konkrétne ako 19. v poradí. Celkovo uviedol siedmich Slovákov v prvých troch kolách.

Slovenský útočník Martin Chromiak,(vpravo) si v septembri zahral za LA Kings prípravné zápasy.
Martin Chromiak po problémoch klope na brány NHL: O tomto som v lete sníval! Zobraziť článok

„Dvorský je fyzický silný a schopný obojsmerný hráč s dobrými útočnými inštinktami. Skauti sa snažia prísť na to, či má elitné schopnosti na to, aby produkoval veľa gólov a bodov. Tí, ktorí si myslia, že má potenciál byť produktívnejší než doposiaľ ukázal, ho zrejme zaradia bližšie k prvej päťke draftu ako ku koncu desiatky," napísal McKenzie o talentovanom centrovi zo Zvolena, ktorý hráva za AIK Štokholm v druhej najvyššej seniorskej súťaži vo Švédsku.

Hneď na začiatok 2. kola tohtoročného draftu tipuje McKenzie umiestnenie prvého slovenského obrancu Maxima Štrbáka, prvý slovenský brankár bude podľa neho Adam Gajan na 56. pozícii. Ako predposledný v 2. kole by mal prísť na rad útočník Alex Čiernik zo 63. priečky, v 3. kole si kluby profiligy vyberú útočníkov Ondreja Molnára a Martina Mišiaka zo 68. a 76. miesta. Na vlaňajšom drafte nováčikov do NHL si kluby vybrali spolu šesť Slovákov, pričom útočník Juraj Slafkovský bol celková jednotka a obranca Šimon Nemec dvojka.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});