Juventus spoznal nekompromisný verdikt za finančné machinácie: Trest schytal aj legendárny Nedvěd!

Talianska futbalová federácia (FIGC) vyhovela žiadosti svojich prokurátorov a odobrala Juventusu 15 bodov pre podozrenie z finančných ...
  • Zdroj: TASR/AP

Talianska futbalová federácia (FIGC) vyhovela žiadosti svojich prokurátorov a odobrala Juventusu 15 bodov pre podozrenie z finančných machinácií. Klub účinkujúci v Serii A tak klesne zo súčasnej tretej priečky tabuľky na jedenástu a definitívne stratí šancu zabojovať o titul. Informovala AFP.

Milan Škriniar v drese Interu Miláno.
Milan Škriniar sa ústne dohodol s PSG! Inter by mal opustiť v lete Zobraziť článok

„Talianskemu gigantovi Juventusu odpočítali 15 bodov za to, že nafúkol hodnoty pri prestupoch hráčov a klamal finančným úradom v snahe ušetriť peniaze. Finančný prokurátor uznal Juventus vinným z viacerých finančných priestupkov, ktoré klubu ušetrili zhruba 90 miliónov eur na platoch hráčov," informovali talianske médiá.

Medzi potrestanými je aj už bývalý predseda Juventusu Andrea Agnelli, pre ktorého žiadala prokuratúra 16-mesačný zákaz činnosti. Napokon podľa informácie DPA vyviazol ešte s prísnejším - 24-mesačným trestom.

Bývalý viceprezident klubu Pavel Nedvěd má 8-mesačný zákaz pôsobenia vo futbale. Agnelli oficiálne skončil v turínskom klube tento týždeň, keď odstúpil ešte v novembri spolu so zvyškom predstavenstva.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});