Shiffrinová mala problémy na trati zjazdu: Náskok pred Vlhovou ale zvýšila

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová (30) vyhrala piatkový zjazd Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo a upevnila si vedenie v priebežnej ...

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová (30) vyhrala piatkový zjazd Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo a upevnila si vedenie v priebežnej klasifikácii disciplíny.

Domáca favoritka zvíťazila s náskokom 13 stotín sekundy pred Slovinkou Ilkou Štuhecovou, tretia skončila Nemka Kira Weidleová (+0,36).

Štvrté miesto obsadila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,50), ktorá zvýšila náskok v celkovom poradí SP pred Petrou Vlhovou na 449 bodov. Slovenka preteky v Cortine vynechala.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová.
Vlhová mení program, vynechá Cortinu: Kedy ju uvidíme opäť na trati? Zobraziť článok

Goggiová predviedla na zjazdovke Olympia delle Tofane svoju typickú riskantnú jazdu. Najviac času na konkurentky získala vo štvrtom sektore, kde zvolila v tiahlych rýchlych zákrutách odvážnu líniu a potom v závere potvrdila cit pre sklz. Potvrdila svoju dominanciu v kráľovskej alpskej disciplíne, vyhrala štvrtý z piatich zjazdov v sezóne a získala v nich 480 z maximálne možných 500 bodov. Tridsaťročná talianska reprezentantka slávila 21. víťazstvo v kariére, z toho šestnáste v zjazde.

Na snímke vpravo americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová, vľavo Slovenka Petra Vlhová.
Obrovský trapas americkej novinárky: TOTO spravila po triumfe Vlhovej! Zobraziť článok

Nepríjemný moment zažila Švajčiarka Corinne Suterová, olympijskú šampiónku z Pekingu na terénnej vlne katapultovalo do vzduchu a nasledoval krkolomný pád vo vysokej rýchlosti. Značne otrasená však dokázala vstať a zlyžovať do cieľa. Problémy na tomto mieste mala aj Shiffrinová, líderka SP ich však ustála, no stratila potrebnú rýchlosť, čo ju po nádejných medzičasoch nakoniec stálo pódiové umiestnenie.

Piatkový zjazd bol náhradou za zrušené preteky v St. Antone, ďalší je na programe v sobotu o 10.00 h. Na nedeľu je naplánovaný super-G (11.30). Vlhová v Cortine neštartuje, najbližšie sa predstaví v utorok a stredu v dvoch obrovských slalomoch v Kronplatzi.

Výsledky piatkového zjazdu SP žien v Cortine d'Ampezzo:
      1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:33,47 min., 2. Ilka Štuhecová (Slovin.) +0,13 s, 3. Kira Weidleová (Nem.) +0,36, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,50, 5. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,53, 6. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,63, 7. Laura Gaucheová (Fr.) +0,70, 8. Elena Curtoniová (Tal.) +0,72, 9. Breezy Johnsonová (USA) +0,78, 10. Stephanie Venierová (Rak.) +0,85
      celkové poradie SP (po 22 z 39 súťaží): 1. Shiffrinová 1245 b., 2. Petra VLHOVÁ (SR) 796, 3. Gutová-Behramiová 681, 4. Federica Brignoneová (Tal.) 572, 5. Goggiová 570, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 569
      poradie v zjazde (5 z 8): 1. Goggiová 480, 2. Štuhecová 272, 3. Curtoniová a Corinne Suterová (Švaj.) 218, 5. Nina Ortliebová (Rak.) 196, 6. Weidleová 187