Černák bodoval v druhom zápase za sebou, Ružička hroznú sériu natiahol

Slovenský hokejista Erik Černák (25) prispel v noci na štvrtok asistenciou k víťazstvu Tampy Bay na ľade Vancouveru 5:2. Obranca sa podieľal ...
  • Zdroj: SITA/AP

Slovenský hokejista Erik Černák (25) prispel v noci na štvrtok asistenciou k víťazstvu Tampy Bay na ľade Vancouveru 5:2. Obranca sa podieľal na góle Braydena Pointa v prvej tretine, ktorým "blesky" zvýšili svoje vedenie na 3:0.

Na 4:0 potom zvýšil kapitán Steven Stamkos, pre ktorého to bol 500. gól v základnej časti NHL. Tridsaťdvaročný center je po Alexandrovi Ovečkinovi z Washingtonu a Sidney Crosbym z Pittsburghu tretím aktívnym hokejistom, ktorý strelil 500 gólov. V tomto dueli zaznamenal hetrik.

Tridsaťdvaročný center si pred zakončením prevzal prihrávku od Alexa Killorna a prekonal brankára Vancouveru Spencera Martina. Bol to jeho druhý gól v zápase, tým prvým otvoril skóre duelu. Hetrik zavŕšil minútu a pol pred koncom gólom do prázdnej bránky.

Stamkosa si Lightning vybrali na drafte v roku 2008 ako prvého v poradí. Celkovo odohral za tento klub všetkých 15 sezón svojej kariéry v NHL, nazbieral 1023 bodov (501 gólov a 522 asistencií) v 965 zápasoch základnej časti. S klubom vyhral v rokoch 2020 a 2021 Stanleyho pohár a v rokoch 2010 a 2012 získal trofej Mauricea Richarda pre najlepšieho strelca ligy.

Colorado triumfovalo na ľade Calgary 4:1, po dva góly strelili Mikko Rantanen a Artturi Lehkonen. Nathan MacKinnon, J.T. Compher a Devon Toews mali po dve asistencie. "Lavíny" získali tretie víťazstvo za sebou. MacKinnon bodoval v šiestich zápasov sérii, počas ktorých má na konte štyri góly a deväť asistencií.

Adam Ružička odohral 9 minút a 7 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránku. Slovenský útočník nebodoval už 11 zápasov po sebe.

Výsledky:

Ottawa - Pittsburgh 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 8. DeBrincat (Batherson, Chabot), 10. Stützle (B. Tkachuk), 30. Batherson (B. Tkachuk, Chabot), 51. Pinto (B. Tkachuk, Giroux), 61. B. Tkachuk (Stützle, Chabot) – 7. Zucker (M. Pettersson, Malkin), 16. Malkin (T. Smith, Crosby), 24. Friedman (M. Pettersson, Crosby), 53. Rakell (Crosby, Malkin).

NY Islanders - Boston 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 16. Parise (S. Aho I, Pageau) – 28. McAvoy (Grzelcyk, Coyle), 31. Forbort (Zacha, Pastrňák), 46. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 56. Frederic (Coyle, Cr. Smith).

Calgary - Colorado 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Góly: 43. Toffoli (R. Andersson, E. Lindholm) – 7. Rantanen (Compher, D. Toews), 12. Lehkonen (MacKinnon), 13. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 60. Rantanen.

San Jose - Dallas 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly: 30. Lorentz (Gregor), 32. Bonino (Barabanov, E. Karlsson), 36. Meier (E. Karlsson, Hertl), 51. E. Karlsson (Bonino, Sturm), 60. Couture – 7. Dellandrea (Heiskanen, Ja. Benn), 24. J. Robertson (C. Miller, Heiskanen), 27. Faksa (F. Olofsson, Lundkvist).

Vancouver - Tampa Bay 2:5 (0:4, 0:0, 2:1)

Góly: 47. Kuzmenko (Q. Hughes, J. Miller), 50. Q. Hughes (J. Miller, Horvat) – 5. Stamkos (Killorn), 9. Kučerov (Hagel, Point), 14. Point (Černák, Colton), 15. Stamkos (Killorn), 59. Stamkos (Kučerov).