Kto bude organizovať hokejové MS 2027? Kazachstan dostal vážneho konkurenta

Nemecká asociácia ľadového hokeja (DEB) predložila dokumenty pre svoju kandidatúru na organizovanie MS v roku 2027.
  • Zdroj: SITA/AP

Nemecká asociácia ľadového hokeja (DEB) predložila dokumenty pre svoju kandidatúru na organizovanie MS v roku 2027.

V celoštátnom výberovom konaní sú zatiaľ štyri mestá - Kolín, Düsseldorf, Mannheim a Mníchov. Do výročného kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v roku 2023 zväz vyberie dve z nich, s ktorými pôjde do finálnej kandidatúry.

DEB v súčasnosti hodnotí štyri nemecké mestá podľa rôznych kritérií vrátane arény, infraštruktúry a ekonomiky. "Sme mimoriadne šťastní, že máme existujúcu vynikajúcu infraštruktúru s niekoľkými modernými arénami. Predbežný výber miest konania sa uskutočnil výlučne na základe objektívnych kritérií. Sme presvedčení, že s konečným výberom dvoch arén poskytneme pre Nemecko najlepšiu možnú ponuku. Ocenenie by bolo veľkým signálom pre náš zväz a pre rozvoj nemeckého ľadového hokeja,“ povedal prezident DEB Peter Merten.

Nemecko v minulosti osemkrát hostilo hokejové MS - v rokoch 1930 (Berlín), 1955 (Düsseldorf, Dortmund, Krefeld, Kolín), 1975 (Mníchov, Düsseldorf), 1983 (Mníchov, Düsseldorf, Dortmund), 1993 (Mníchov, Dortmund), 2001 (Hannover, Kolín nad Rýnom, Norimberg), 2010 (Kolín nad Rýnom, Mannheim, Gelsenkirchen) a 2017 (Kolín nad Rýnom - spoločne s Parížom).

Otrasený Juraj Slafkovský odchádzal na striedačku Montrealu.
Hrozivé správy zo zámoria: Slafkovský má po sezóne! Zobraziť článok

Delegácia IIHF pod vedením prezidenta IIHF Luca Tardifa nedávno navštívila Nemecko, aby okrem iných tém prediskutovala aj témy súvisiace s MS 2027. Okrem Nemecka už záujem organizovať MS 2027 v minulosti prezentoval aj Kazachstan. Nórsko svoje pôvodné organizačné zámery napokon stiahlo a má záujem o šampionát v roku 2028. Nasledujúce šampionáty budú postupne hostiť Fínsko s Lotyšskom (2023), Česko (2024), Švédsko a Dánsko (2025) a Švajčiarsko (2026).

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});