Alex Molčan siahal na postup, no favorit neuveriteľným spôsobom duel otočil

Slovenský tenista Alex Molčan (25) neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Slovenský tenista Alex Molčan (25) neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Fotogaléria

Šiestemu nasadenému Kanaďanovi Felixovi Augerovi Aliassimeovi podľahol po päťsetovom boji 6:3, 6:3, 3:6, 2:6, 2:6. Posledným slovenským želiezkom v singli tak zostala kvalifikantka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá vo štvrtok nastúpi proti Talianke Camile Giorgiovej.

Auger-Aliassime pod zatiahnutou strechou arény Margaret Courtovej odplatil Molčanovi prehru z vlaňajšieho antukového turnaja ATP v marockom Marakeši. Molčan bol v prvých dvoch setoch na kurte lepší, vďaka trpezlivej hre a kvalitnej obrane mal navrch v dlhších výmenách. Za stavu 3:3 sa po víťaznom forhende dostal k prvému brejkbalu v zápase, ktorý po nevynútenej chybe Kanaďana premenil a dostal sa na koňa. Po dvoch esách následne potvrdil brejk a v deviatom geme po úspešnom stopbale premenil tretí setbal.

Slovenský daviscupový reprezentant podával oveľa lepšie ako v v dueli 1. kola proti Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi a súpera nepúšťal k žiadnym brejkbalom. Auger-Aliassime mal problémy returnovať Molčanov ľavácky servis, vo výmenach priveľa kazil, čo bola voda na mlyn slovenskej singlovej jednotky. V osude druhého setu rozhodol šiesty gem, v ktorom Molčan čistou hrou prelomil podanie Augera Aliassimea

Kanaďan však ani za nepriaznívého setu nezložil zbrane. V treťom dejstve si viac pomáhal prvým podaním, pridal na agresivite, z forhendu dokázal zatlačiť súpera do defenzívy. Za stavu 4:3 po dvojchybe Molčana prvýkrát zobral slovenskému hráčovi podanie a vzapätí uspel pri vlastnom servise.

Hneď v úvode štvrtého dejstva Molčana brejkol čistou hrou, čo ho ešte viac povzbudilo a začal predvádzať tenis, vďaka ktorému sa prepracoval do elitnej svetovej desiatky. Po ďalšom brejku odskočil Molčanovi na 4:0 a vynútil si piaty set. V ňom rýchlo odskočil na 5:1 a zápas dotiahol do úspešného konca. Grandslamovým maximom Molčana zostáva 3. kolo z vlaňajšieho Wimbledonu a US open 2021.

Auger-Aliassime aj za stavu 0:2 na sety veril, že zápas ešte môže otočiť. "Dôležité bolo, že som nespanikáril. V prvých dvoch setoch hral Molčan konzistentnejšie, ja som robil priveľa nevynútených chýb. Od začiatku tretieho dejstva som sa snažil hrať jednoduchšie, dať do kurtu viac loptičiek a vyšlo to. Veľmi mi pomohol zisk tretieho setu, nakoplo ma to a v ďalšom priebehu zápasu som ešte dokázal vystupňovať svoj výkon. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, ktorí ma povzbudzovali," uviedol vlaňajší štvrťfinalista Australian open v pozápasovom interview.

Muži - dvojhra - 2. kolo:

Felix-Auger Aliassime (Kan.-6) - Alex MOLČAN (SR) 3:6, 3:6, 6:3, 6:2, 6:2

Odporúčame z TIVI.sk
 
});