Tatar rozhodol o výhre New Jersey, Halák inkasoval v Columbuse iba raz

Slovenský hokejista Tomáš Tatar (32) rozhodol v zámorskej NHL o triumfe New Jersey na ľade San Jose. V nájazdoch skóroval ako jediný ...

Slovenský hokejista Tomáš Tatar (32) rozhodol v zámorskej NHL o triumfe New Jersey na ľade San Jose. V nájazdoch skóroval ako jediný a zariadil extra bod pre hostí po výsledku 4:3.

Brankár Jaroslav Halák priviedol New York Rangers k víťazstvu 3:1 v Columbuse, keď predviedol 24 úspešných zákrokov. Obranca Erik Černák pomohol asistenciou k výhre Tampy Bay na ľade Seattlu 4:1.

"Diabli" z New  Jersey vyhrali piaty duel za sebou, keď Jack Hughes desať sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal v dueli proti San Jose na 3:3 a v nájazdoch sa potom presadil iba Tatar.

"Je to hrozný spôsob ako vyhrať zápas, ale takto to dobré tímy robia. Samozrejme, cítili sme únavu, keďže to bol náš tretí zápas za štyri dni a príliš sme si neoddýchli," uviedol Tatar, ktorý predtým bodoval v troch stretnutiach za sebou. Proti San Jose odohral 15:45 min, mal štyri strely a v predĺžení si odpykal dvojminútový trest.

Halák zaznamenal svoje štvrté víťazstvo za sebou a piate v sezóne, keď ho v súboji s Columbusom prekonal iba Andrew Peeke na začiatku tretej tretiny. Rangers vyhrali 3:1, Halák vykryl 24 z 25 striel a mal 96-percentnú úspešnosť zákrokov.

"Dnes nás naozaj podržal viacerými skvelými zákrokmi. V záverečných piatich minútach tam bolo niekoľko striel, ktoré sa mohli skončiť gólom, ale zabránil tomu," pochválil Haláka jeho spoluhráč Barclay Goodrow, ktorý si pripísal gól a asistenciu.

Tampa ukončila osemzápasovú víťaznú šnúru Seattlu, keď uspela na ľade súpera 4:1. Lightning zaznamenali tri góly v tretej tretine, z toho dva v závere do prázdnej bránky. Pri treťom zásahu svojho tímu asistoval Černák, ktorý bol pri zrode akcie s úspešnou koncovkou Brandona Hagela. Slovenský zadák strávil na ľade 20:43 min, mal aj dva plusové body, tri strely a tri "hity". Pre Černáka to bol deviaty bod (1+8) v prebiehajúcej sezóne profiligy, jeho tím uspel štvrtýkrát za sebou.

Washington s obrancom Martinom Fehérvárym vydrel víťazstvo 4:3 po predĺžení na ľade New Yorku Islanders, hoci ešte v polovici duelu prehrával o tri góly. Obranca Dmitrij Orlov v nadstavenom čase dokonal obrat hostí. Washington prvýkrát v sezóne zmazal trojgólové manko. Fehérváry odohral 17:41 min, pripísal si dva mínusové body, jednu strelu a až deväť bodyčekov.

Calgary prehralo na ľade Nashvillu 1:2. Útočník Adam Ružička s minutážou 7:50 sa v drese hostí do bodovania nezapísal, zaznamenal jednu "mínusku". Zaskvel sa brankár domácich Juuse Saros - zneškodnil 38 striel, z toho 21 v tretej časti hry.

Český hokejista David Krejčí odohral jubilejný 1000. zápas v základnej časti NHL. Ozdobil ho tromi asistenciami, ktorými pomohol k vysokému víťazstvu Bostonu nad Philadelphiou 6:0. Krejčí sa stal trinástym Čechom a 374. hráčom v histórii profiligy, ktorý dosiahol tento míľnik. Darilo sa celému českému útoku "medveďov", David Pastrňák a Pavel Zacha sa na výhre podieľali zhodne dvomi gólmi a asistenciou.

Florida triumfovala na ľade Buffala 4:1, tri asistencie zaznamenal v drese hostí Matthew Tkachuk.

Výsledky:

Boston - Philadelphia 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Pastrňák (Zacha, Krejčí), 16. Zacha (Krejčí, H. Lindholm), 24. Marchand (Grzelcyk, Bergeron), 25. Zacha (Krejčí), 41. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 49. Grzelcyk (McAvoy, Pastrňák).

Buffalo - Florida 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 52. Tuch – 5. Montour (M. Tkachuk), 29. Bennett (M. Tkachuk, Verhaeghe), 41. Lundell (Reinhart, Barkov), 59. Verhaeghe (M. Tkachuk, Forsling).

Colorado - Detroit 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Góly: 6. Lehkonen (Makar, D. Toews), 19. Makar (MacKinnon, Ničuškin), 24. Makar (MacKinnon, Compher), 31. Compher (Rodrigues, Girard), 36. MacKinnon (Rodrigues, D. Toews), 46. MacKinnon – 39. Copp (Perron, Rasmussen), 44. Chiarot (Hronek, Larkin), 60. Seider (Rasmussen, Copp).

San Jose - New Jersey 3:4sn (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Meier (Eyssimont, E. Karlsson), 20. E. Karlsson (Meier, Hertl), 46. Bonino (Eyssimont, Benning) – 1. Graves (Hischier, Šarangovič), 41. Hischier (Palát, Bratt), 60. J. Hughes, rozh. náj. Tatar.

Seattle - Tampa Bay 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly: 51. Dunn (A. Larsson) – 19. Bellemare (Cole, Perry), 47. Paul, 59. Hagel (Killorn, Černák), 60. Hedman (Hagel, Stamkos).

Vegas - Dallas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 6. Ja. Benn (Dellandrea), 33. Kiviranta (F. Olofsson, Heiskanen), 48. R. Suter (Lundkvist, Dellandrea), 60. Seguin (Pavelski).

Pittsburgh - Anaheim 4:3pp (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 5. Zucker (Malkin, Rakell), 29. Malkin (Rakell, Zucker), 60. Rust (Guentzel, Rakell), 61. Guentzel (Crosby) – 18. Henrique (McTavish, Terry), 52. Klingberg (Zegras, Terry), 56. Zegras (R. Strome).

Columbus - NY Rangers 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 42. Peeke (Nyquist, Roslovic) – 13. Zibanejad (Kakko, Fox), 20. Goodrow (K. Miller, Kakko), 32. Kravcov (Chytil, Goodrow).

NY Islanders - Washington 3:4pp (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 5. S. Aho I (Bailey, Dobson), 14. M. Martin, 24. Fasching (Pageau, Beauvillier) – 31. Hathaway (Ovečkin, M. Johansson), 34. Wilson (Bäckström, Orlov), 46. Oshie (E. Gustafsson, Kuzněcov), 65. Orlov (Oshie, Milano).

Nashville - Calgary 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 9. Josi (McDonagh, Duchene), 15. Pärssinen (Jeannot, Sissons) – 39. Zadorov (Backlund, Mangiapane).

St. Louis - Ottawa 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 6. Neighbours (Rosén, Leivo), 16. Acciari – 34. Stützle (B. Tkachuk, Batherson).