Svitko v 11. etape až v tretej desiatke: Na víťaza stratil pätnásť minút

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko (40) obsadil vo štvrtkovej jedenástej etape Rely Dakar 22. miesto. V celkovom poradí mu ...
  • Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko (40) obsadil vo štvrtkovej jedenástej etape Rely Dakar 22. miesto. V celkovom poradí mu patrí 14. pozícia.

Etapu s meraným úsekom v dĺžke 274 km vyhral Argentínčan Luciano Benavides. Pred jeho brata Kevina sa na čelo celkového poradia vrátil Američan Skyler Howes, na druhé miesto poskočil Toby Price z Austrálie.

Svitko sa v náročnej etape postupne vo výsledkoch prepadával nižšie. V úvode sa držal na 12. pozícii, na 189. kilometri mu však patrila až 23. priečka a v cieli skončil iba o jedno miesto vyššie. Na Luciana Benavidesa stratil rovných 15 minút. V celkovej klasifikácii zostal na 14. mieste s mankom 1:32:06 na lídra Howesa.

Výsledky 11. etapy rely Dakar:
motocykle:
1. Luciano Benavides (Arg./Husqvarna) 2:57:59, 2. Daniel Sanders (Aus./Honda) +1:38, 3. Toby Price (Aus./KTM) +1:56, 4. Skyler Howes (USA/Husqvarna) +2:09, 5. Pablo Quintanilla (Čile/Honda) +2:54, 6. Sebastian Bühler (Nem./Hero) +5:06,... 22. Štefan SVITKO (SR/KTM)  +15:00
celkové poradie: 1. Howes 38:47:43, 2. Price +0:28, 3. Kevin Benavides (Arg./KTM) +2:44, 4. Quintanilla +14:14, 5. Adrien van Beveren (Fr./Honda) +15:24, 6. L. Benavides +18:06,... 14. SVITKO +1:32:06