Svitko na Rely Dakar tesne za top 10, Štvorkolkár Varga pokračuje vo skvelých výkonoch

Slovenský motocyklista Štefan Svitko (40) na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii obsadil v utorkovej 9. etape dvanástu priečku a ...
  • Zdroj: Getty Images

Slovenský motocyklista Štefan Svitko (40) na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii obsadil v utorkovej 9. etape dvanástu priečku a v celkovom poradí sa udržal na 13. pozícii.

Po dni voľna absolvovali jazdci 710 km z Rijádu do Haradhu, súčasťou etapy bolo 439 km meraných úsekov.

V utorok dosiahol najlepší čas Argentínčan Luciano Benavides, druhý skončil s mankom 62 sekúnd Austrálčan Toby Price a tretí bol líder celkovej klasifikácie Američan Skyler Howes (+2:57 min). V priebežnom poradí vedie Howes už len o tri sekundy pred Pricom, tretí je Argentínčan Kevin Benavides s odstupom 5:09 min. Štefan Svitko v utorok zaostal za víťazom o 14:20 min a v celkovom poradí stráca na Howesa 1:18:06 h.

V súťaži automobilov v utorok triumfoval Francúz Sébastien Loeb o 57 sekúnd pred Litovčanom Vaidotasom Zalom, tretiu priečku obsadil ďalší francúzsky jazdec Guerlain Chicherit (+2:08 min). Post lídra celkového poradia si udržal Katarčan Nasser Al-Attiyah, ktorý finišoval ôsmy s mankom 8:58 min, jeho priami prenasledovatelia však skončili za ním. Po utorku vedie pred Brazílčanom Lucasom Moraesom o priepastných 1:21:57 h, tretí je Loeb so stratou 1:43:08 h. Juhoafričan Henk Lategan, ktorý bol pred utorkom druhý, výrazne zaostal a v celkovom poradí klesol na 4. pozíciu.

Medzi jazdcami na štvorkolkách pokračuje vo výborných výkonoch Juraj Varga. V cieli utorkovej 9. etapy je zatiaľ 8 pretekárov a Slovákovi patrí šieste miesto, v celkovom poradí sa drží stále na 5. stupienku. V utorok dosiahol najlepší čas Litovčan Laisvydas Kancius, Varga za ním zaostal o 7:49 min. V celkovom poradí si post lídra s prehľadom stráži Francúz Alexandre Giroud, pred Argentínčanom Franciscom Floresom má náskok takmer 80 minút. Varga na lídra stráca 2:47:27 h.

Odporúčame z TIVI.sk
 
});