Pastrňákov trinásty hetrik, Ružička nebodoval už v šiestom stretnutí za sebou

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zdolali v nočnom zápase NHL Columbus 1:0. V akcii bol aj útočník Adam ...

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zdolali v nočnom zápase NHL Columbus 1:0. V akcii bol aj útočník Adam Ružička, ktorého Calgary prehralo na ľade Chicaga 3:4 po predĺžení.

V noci na pondelok sa zrodili dva hetriky, David Pastrňák pomohol tromi gólmi a asistenciou k suverénnemu triumfu Bostonu na ľade Anaheimu 7:1 a Kyle Connor sa tromi presnými zásahmi podieľal na víťazstve Winnipegu nad Vancouverom 7:4. Pre Pastrňáka to bol už trinásty hetrik počas kariéry.

Jediný gól súboja Washington - Columbus vsietil už v 3. minúte domáci obranca Erik Gustafsson. Brankár Darcy Kuemper zneškodnil všetkých 38 striel hostí a dosiahol štvrté čisté konto v sezóne, tretie za uplynulých 10 štartov. Tohtosezónnu premiéru v NHL absolvovali skúsení útočníci Nicklas Bäckström a Tom Wilson, ktorí sa vrátili do zostavy Capitals po operáciách. Fehérváry nastúpil v tretej obrannej dvojici s Alexandrom Alexejevom, odohral 17:44 min., vyslal jednu strelu na bránku, rozdal štyri bodyčeky a zblokoval dve strely súpera.

O víťazstve Chicaga nad Calgary rozhodol gól Maxa Domiho na začiatku druhej minúty predĺženia. Nemecký útočník v službách Blackhawks Lukas Reichel strelil prvý gól v profiligovej kariére, ku ktorému pridal aj dve asistencie. "Jastrabi" uspeli, hoci druhýkrát za sebou nastúpili bez zraneného ofenzívneho lídra Patricka Kanea. Ružička odohral vo štvrtom útoku "plameňov" 7:52 min a pripísal si mínusový bod.  Nebodoval už v šiestom stretnutí za sebou, bol to jeho druhý najnižší ice-time v sezóne.

Výsledky:

Winnipeg - Vancouver 7:4 (2:2, 3:2, 2:0)

Góly: 7. Connor (Ehlers, Dubois), 8. Connor (Stenlund, Dubois), 24. Ehlers (Dillon, Dubois), 26. M. Barron (Lowry, Dillon), 39. Jonsson Fjällby (Gagner, Pionk), 46. DeMelo (Jonsson Fjällby, Samberg), 54. Connor (Ehlers, Dubois) – 16. J. Miller (E. Pettersson, Kuzmenko), 18. Studnicka (L. Schenn, Joshua), 28. Horvat (J. Miller, Bear), 30. Dries (J. Miller, Garland).

Dallas - Florida 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 17. J. Robertson (Pavelski, R. Suter), 31. Lundkvist (W. Johnston, R. Suter), 34. Lindell (Ja. Benn, Dellandrea), 45. J. Robertson (C. Miller), 56. Heiskanen – 33. Verhaeghe (Montour, M. Tkachuk).

Washington - Columbus 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 3. E. Gustafsson (Dowd, Hathaway).

Arizona - Pittsburgh 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 6. Hayton (Keller, Schmaltz) – 26. Guentzel (Crosby, Rutta), 30. Guentzel (Rust, Crosby), 51. Zucker (Malkin, P. Joseph), 59. Carter.

Chicago - Calgary 4:3pp (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 3. L. Reichel (S. Jones), 11. Blackwell (Lafferty, R. Johnson), 21. Kurashev (L. Reichel, Domi), 62. Domi (L. Reichel, McCabe) – 9. E. Lindholm (Toffoli, R. Andersson), 22. Huberdeau (Lucic), 30. Kadri (E. Lindholm, Toffoli).

Minnesota - St. Louis 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 9. Saad (Neighbours, Parayko), 54. B. Schenn (Saad), 60. B. Schenn (Bučnevič, Parayko).

Philadelphia - Toronto 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Góly: 18. Konecny, 29. Deslauriers (P. Brown) – 10. Järnkrok (Marner, Timmins), 18. Aston-Reese (Holmberg), 28. Timmins (Marner, Tavares), 31. Liljegren (Järnkrok), 33. Tavares (Järnkrok), 54. Matthews (Tavares, Marner).

Anaheim - Boston 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Góly: 17. Zegras (R. Strome, Vatrano) – 4. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 10. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 32. Pastrňák (Bergeron), 33. Pastrňák (Grzelcyk, Krejčí), 47. Marchand (Frederic, Coyle), 52. H. Lindholm, 57. Coyle (Grzelcyk, Frederic).