Juniori spoznali skupinu na budúcoročných MS: Čakajú nás títo súperi!

Slovenskí hokejisti sa na nasledujúcich MS hráčov do 20 rokov vo švédskom Göteborgu (26. decembra 2023 - 5. januára 2024) predstavia ...
  • Zdroj: TASR/AP

Slovenskí hokejisti sa na nasledujúcich MS hráčov do 20 rokov vo švédskom Göteborgu (26. decembra 2023 - 5. januára 2024) predstavia v základnej B-skupine.

Ich súpermi budú reprezentanti Česka, USA, Švajčiarska a Nórska, ktoré v elitnej kategórii nahradí Rakúsko. Rozhodlo o tom poradie v rankingu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) po nedávno skončenom juniorskom šampionáte. Slováci na ňom obsadili konečné 6. miesto po štvrťfinálovej prehre s Kanadou 3:4 pp.

"Javorové listy" pocestujú do Švédska s cieľom dosiahnuť majstrovský hetrik. V základnej A-skupine nastúpia proti Švédsku, Fínsku, Nemecku a Lotyšsku. Dejiskom "slovenskej" B-skupiny by mala byť aréna Frölundaborg s kapacitou vyše 6000 divákov. Zápasy A-skupiny bude hostiť hala Scandinavium, ktorá je spätá s najväčším úspechom slovenského hokeja. V roku 2002 v nej slovenskí reprezentanti vybojovali historické zlaté medaily.

Zloženie základných skupín MS 2023 hráčov do 20 rokov:
A-skupina:
Kanada, Švédsko, Fínsko, Nemecko, Lotyšsko
B-skupina: Česko, USA, SLOVENSKO, Švajčiarsko, Nórsko

Adam Gajan pritom pôvodne na MSJ ani nemal štartovať.
Úžasný príbeh Adama Gajana pokračuje: Stal sa najlepším brankárom turnaja! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});