Česi prežili klinickú smrť: Na MS do 20 rokov si zahrajú o zlato!

Hokejisti Česka postúpili do finále MS hráčov do 20 rokov v kanadských mestách Halifax a Moncton. V semifinále zdolali Švédsko 2:1 po ...

Hokejisti Česka postúpili do finále MS hráčov do 20 rokov v kanadských mestách Halifax a Moncton. V semifinále zdolali Švédsko 2:1 po predĺžení, keď v 70. minúte rozhodol Jiří Kulich. V súboji o zlato sa stretnú s víťazom duelu medzi Kanadou a USA.

Švédi otvorili skóre duelu na začiatku druhej tretiny, keď Elias Pettersson prihral Ludvigovi Janssonovi a ten prestrelil Tomáša Suchánka. Česi, ktorí boli strelecky aktívnejší, však vyrovnali v úplnom závere pri hre bez brankára. David Jiříček sa presadil strelou od modrej čiary a 39 sekúnd pred koncom tretej časti vyrovnal na 1:1. Kulich v poslednej minúte predĺženia rozhodol o triumfe Čechov, ktorí majú vo finále šancu zopakovať zlaté šampionáty z rokov 2000 a 2001. Posledný cenný kov získali v roku 2005, keď vyhrali boj o bronz.

Švédi nastúpia v zápase o 3. miesto a pokúsia sa obhájiť jeho zisk z minulého roka.

MS hráčov do 20 rokov:
semifinále
Česko – Švédsko 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 60. Jiříček (Špaček, Szturc), 70. Kulich (Šapovaliv, Špaček) – 22. Jansson (E. Pettersson, Östlund)