Záhreb nežičil viacerým, Dubovskú zastavila už prvá bránka

S ťažkými podmienkami sa v pretekoch Svetového pohára v Záhrebe nedokázalo v 1. kole slalomu vyrovnať niekoľko lyžiarok. Až 21 z nich ...
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

S ťažkými podmienkami sa v pretekoch Svetového pohára v Záhrebe nedokázalo v 1. kole slalomu vyrovnať niekoľko lyžiarok. Až 21 z nich ho nedokončilo, medzi nimi aj viacero známych mien.

Z elitnej pätnástky Sara Hectorová, Paula Moltzanová a Martina Dubovská, okrem nich aj domáca nádej Zrinka Ljutičová. Dubovskú dokonca zastavila hneď prvá bránka.

Dubovská dopadla v chorvátskej metropole rovnako ako pred rokom, kedy tiež neprišla do cieľa prvého kola. Tentoraz malo jej účinkovanie veľmi krátke trvanie, pretože hneď po štarte ju postihol "špicar" pri prvej tyči. "Tak rýchlo ako to začalo, tak to aj skončilo. Bola to poriadna facka. Chytila som špicar, nikdy sa mi to hneď na prvej bránke nestalo. Nevedela som, či mám začať plakať, alebo sa smiať. Som nahnevaná, mrzí ma to veľmi, ale neurobím s tým nič. Prvá brána je taká špecifická, je to posolené, jednoducho mi to nevyšlo, ale ešte si pozriem video, kde bol problém," uviedla Slovenka reprezentujúca Českú republiku.

V chorvátskom stredisku panovalo teplé počasie, organizátori pripravovali trať počas noci. Umelý sneh polievali vodou a solili. Pretekárky si preto zjazdovku ani nevyskúšali. "Je to veľmi jarné, mrzí ma o to viac, že som si trať nevyskúšala. Ale mala by vydržať. Musím sa spýtať ostatných dievčat, aké to bolo. Je to také vtipné, že sme išli rovno na štart a ani sme sa nešli rozjazdiť. Ja mám však rada takéto výzvy a o to viac som sa tešila," dodala Dubovská.

Vzhľadom k vysokým teplotám a nedostatku snehu sa podujatie Snehová kráľovná koná na skrátenej trati. Na mäkkom snehu sa chcela Dubovská predviesť aj pred trénerom Mislavom Samaržijom, ktorý je zo Záhrebu. "O to viac ma to mrzí, že som ho nepotešila. Ale zajtra je nový deň. Neviem, či sa tu v budúcich rokoch ukážeme, keďže je globálne otepľovanie. Celá Európa je prakticky bez snehu. Každý slalom je iný, vedeli sme, že tento bude ťažký, ale treba vedieť jazdiť aj v takýchto podmienkach."

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v prvom kole slalomu žien Svetového pohára.
Vlhová po 1. kole slalomu v Záhrebe na pódiu, na čele Shiffrinová Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});