Svitko sa na Rely Dakar zlepšuje, atakoval top 10: Zvíťazil Španiel Barreda Bort

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko (40) obsadil v stredajšej štvrtej etape Rely Dakar šestnáste miesto.
  • Zdroj: tasr

Za víťazom Joanom Barredom Bortom zaostal o 19:42 minúty a v celkovom hodnotení figuroval taktiež na 16. pozícii. Jazdec stajne Slovnaft Rally Team tak poskočil o dve priečky.

Pretekári absolvovali 573 kilometrov so štartom i cieľom v meste a'il, pričom samotný špeciál mal dĺžku 425 km. Barreda Bort dosiahol na Honde čas 4:28:18 hodiny a posunul sa do vedenia v celkovom hodnotení. Dosiahol tak 29. etapový triumf na Dakare v kariére. V celkovom hodnotení vedie naďalej Austrálčan Daniel Sanders z tímu GasGas.

Svitko vyštartoval ako sedemnásty a v úvode etapy figuroval na desiatom mieste s mankom len 1:44 minúty na priebežne vedúceho Van Beverena. Odstup však postupne narastal a necelých 50 kilometrov pred cieľom bol slovenský jazdec sedemnásty, pozíciu získal na úkor Goncalvesa.