Legendy na jednom mieste: Chára hodil buly pod holým nebom

Obrovská paráda! Tím Boston Bruins zvíťazil v zápase Winter Classic nad Pittsburghom Penguins 2:1. Duel sa odohral na legendárnom bejzbalovom ...

Obrovská paráda! Tím Boston Bruins zvíťazil v zápase Winter Classic nad Pittsburghom Penguins 2:1. Duel sa odohral na legendárnom bejzbalovom štadióne Fenway Park, ktorý je domovským stánkom bejzbalistov Boston Red Sox. Jednou z osobností, ktoré sa postarali o čestné buly, bol bývalý slovenský obranca Zdeno Chára (45).

Kanadský hokejista Connor Bedard sa teší po góle slovenskému brankárovi Adamovi Gajanovi vo štvrťfinále majstrovstiev sveta do 20 rokov.
Famózne štatistiky Bedarda: Prekonal národný rekord Lindrosa Zobraziť článok

Domáci potvrdili pozíciu najlepšieho tímu doterajšieho priebehu základnej časti, keď oba góly Bostonu strelil v tretej tretine útočník Jake DeBrusk. „Bola to veľká udalosť a aj splnený sen. Myslím si, že sme v tretej tretine ukázali, aký silný sme tím,“ povedal DeBrusk.

Oba tímy nastúpili v špeciálnych dresoch. Tučniaci nimi odkázali na tím Pittsburgh Pirates z roku 1925, ktorý nosil na bielom podklade zlaté logo s dominantným písmenom P. Bruins sa inšpirovali svojím pôvodným logom, ktoré používali v roku 1949, ku ktorému pridali nápis Boston a medvediu hlavu.