Česi zdemolovali premožiteľa Slovenska, oslavujú postup medzi najlepšie kvarteto

Hokejisti Švédska a Česka postúpili do semifinále MS hráčov do 20 rokov.

V úvodnom pondelňajšom štvrťfinále si Švédi poradili v severskom derby s obhajcami strieborných medailí Fínmi 3:2 po tom, čo nepriaznivé skóre 2:3 otočili gólmi v 57. a 59. minúte. Víťazný gól Švédov strelil v oslabení Victor Stjernborg. Fíni mali výraznú streleckú prevahu 35:20 a v zápase viedli 1:0 aj 2:1, no napokon sa pre nich turnaj skončil už vo štvrťfinále.

Česi nedali šancu Švajčiarom, ktorých deklasovali 9:1. Od 1. minúty síce zverenci Radima Rulíka prehrávali, no potom predviedli famózny gólostroj. Štyri body za dva góly a dve asistencie si pripísal krídelník prvého útoku Jiří Kulich.

MS hráčov do 20 rokov:
štvrťfinále
Fínsko - Švédsko 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
4. Kapanen (Kemell, Koivunen), 45. Huuhtanen (Miettinen) - 17. Carlsson (Jansson, Bystedt), 57. Carlsson (Bystedt, Wagner), 59. Stjernborg

Česko - Švajčiarsko 9:1 (3:1, 4:0, 2:0)
3. Kulich (Svozil, Suchánek), 8. Marcel, 10. Hauser (Marcel, Kos), 21. Jiříček (Kulich), 26. Kulich (Šalé, Brabenec), 34. Szturc (Svozil, Brabenec), 39. Šalé (Kulich), 44. Marcel (Čech, Ticháček), 45. Szturc (Ticháček, Jiříček) – 1. Robin

Švédi otočili duel proti Fínom v záverečných minútach.
Šialený záver severského štvrťfinále: Obhajcovia striebra na turnaji končia Zobraziť článok