Svitko odštartoval Rely Dakar v TOP 20, vlaňajší víťaz po havárii skončil v nemocnici

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v nedeľňajšej prvej etape tohtoročnej Rely Dakar dvadsiate miesto.
  • Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Po zhruba päťdesiatich kilometroch havaroval vlaňajší víťaz v kategórii motocyklov Sam Sunderland z Veľkej Británie a so zraneniami chrbta ho previezli do nemocnice.

Svitko stratil na 234 kilometrov dlhej trase so štartom aj cieľom na pobreží Červeného mora na víťazného Austrálčana Daniela Sandersa 13:39 minúty. V celkovom poradí figuruje taktiež na dvadsiatej pozícii s mankom 15:09 min na Sandersa. V sobotnom prológu obsadil štrnáste miesto.

Motocyklový pretekár Štefan Svitko (40) odpáli svoje už 14. vystúpenie na legendárnom púštnom dobrodružstve Rely Dakar.
Svitko stratil v prológu rely Dakar na lídra iba 19 sekúnd, Varga prvým Slovákom na štvorkolke Zobraziť článok

Sunderland odstúpil z pretekov šiestykrát, naposledy sa mu to stalo pred troma rokmi v piatej etape. "Je pri vedomí a dokáže sa hýbať. Trápia ho však bolesti chrbta a tak ho previezli do nemocnice v Yanbu," citovala agentúra AFP z vyjadrenia spoločnosti Amaury Sport Organization (ASO), ktorá každoročne organizuje Rely Dakar.