Svitko stratil v prológu rely Dakar na lídra iba 19 sekúnd, Varga prvým Slovákom na štvorkolke

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v sobotnom prológu tohtoročnej rely Dakar štrnáste miesto.
  • Zdroj: anc

Jeho krajan Juraj Varga skončil vo svojej prvej etape na tomto podujatí v kategórii štvorkoliek na trinástej priečke. Svitko bol na trinásťkilometrovej trase o devätnásť sekúnd pomalší ako víťaz Toby Price z Austrálie.

Slovenský veterán odštartoval na prestížnej púštnej rely po štrnásty raz. Najlepší výsledok dosiahol pred siedmimi rokmi, keď bol celkovo druhý a pripísal si doposiaľ jediné etapové víťazstvo.

Varga sa stal prvým Slovákom, ktorý odštartoval na Dakare v kategórii štvorkoliek a na víťazného Francúza Alexandra Girouda stratil 46 sekúnd.

Výsledky prológu Rely Dakar:
motocykle:
1. Toby Price (Austr./KTM) 8:22 m, 2. Daniel Sanders (Austr./GasGas) +1 s, 3. Ross Branch (Bot./Hero), 4. Joan Barreda Bort (Šp./Honda), 5. Kevin Benavides (Arg./KTM) všetci +9, Joaquim Rodrigues (Portug./Hero) +10, ...14. Štefan SVITKO (SR/Slovnaft Rally Team) +19

štvorkolky:
1. Alexandre Giroud (Fr.) 8:50 m, 2. Marcelo Medeiros (Portug.) +1 s, 3. Daniel Vila Vaques (Šp.) +12, 4. Giovanni Enrico (Čile) +18, 5. Kamil Wisniewski (Poľ.) +25, 6. Pablo Coppeti (USA), ...13. Juraj VARGA (SR/všetci Yamaha) +46

V dunách sa bude prehánať na osvedčenej motorke KTM.
Dnešným prológom štartuje 45. ročník legendárneho púštneho dobrodružstva: Svitka čaká najdlhší Dakar! Zobraziť článok