Neymar schytal červenú kartu, PSG zachránil v závere Mbappé

Futbalisti Paríža St. Germain po viac ako mesačnej prestávke úspešne vstúpili do najvyššej francúzskej súťaže.

V stredajšom 16. kole doma zdolali predposledný tím tabuľky Racing Štrasburg 2:1. Triumf PSG zariadil v šiestej minúte nadstaveného času Kylian Mbappe z pokutového kopu.

Domácim chýbal v zostave najlepší hráč uplynulých MS v Katare Lionel Messi, ktorý dostal od klubu voľno a vráti sa v januári. Hlavnú úlohu v tomto stretnutí hrali Brazílčania Marquinhos a Neymar. Prvý z nich v 14. minúte otvoril skóre po hlavičke, centroval Neymar.

Obranca PSG však po zmene strán tečoval prihrávku Adriena Thomassona do vlastnej siete. Neymar sa potom postaral o rozruch v 62. minúte, keď dostal dve žlté karty po sebe. Útočník domácich najskôr trafil súpera do tváre a následne nafilmoval pád v pokutovom území. V oslabení však Parížania dokázali zlomiť húževnatého súpera, keď sa v závere zápasu dostal do úniku Mbappe a po faule na neho sa najlepší strelec MS 2022 z pokutového kopu nemýlil.

Monako triumfovalo na pôde Auxerre 3:2, dva góly hostí zaznamenal Eliesse Ben Seghir. "Kniežatá" sa po triumfe posunuli v priebežnej tabuľke na 5. miesto.

Ajaccio zdolalo SCO Angers 1:0, pre hostí to bola ôsma prehra po sebe a s ôsmimi bodmi im patrí posledné 20. miesto. Ajaccio poskočilo s 15 bodmi na 14. miesto.

V ďalšom zápase zvíťazilo Lille na pôde Clermontu 2:0.

Ligue 1 - 16. kolo:

Paríž Saint-Germain - Racing Štrasburg 2:1 (1:0)

Góly: 14. Marquinhos, 90.+6 Mbappe (z 11 m) - 51. Marquinhos (vlastný), ČK: 62. Neymar (PSG)

Stade Brest - Olympique Lyon 2:4 (1:3)

Góly: 29. Pereira Lage, 72. Mounie – 21. Caqueret, 32. Cherki, 35. Lacazette (z 11 m), 49. Tete

Clermont Foot - OSC Lille 0:2 (0:0)

Góly: 68. Gomes (z 11 m), 90.+4 Bayo, ČK: 90.+1. Caufriez (Clermont)

AJ Auxerre - AS Monaco 2:3 (1:1)

Góly: 30. Niang (z 11 m), 68. Fofana (vlastný) - 45.+2 Ben Yedder (z 11 m), 58. a 85. Ben Seghir

Estac Troyes - FC Nantes 0:0

AC Ajaccio - SCO Angers 1:0 (1:0)

Gól: 40. Belaili (z 11 m)