Nemci boli blízko ďalšieho prekvapenia na turnaji: Švédi zvíťazili futbalovým výsledkom

Po hodoch prichádza bolenie brucha. Tak by sa dalo charakterizovať doterajšie účinkovanie švédskych mladíkov na MS juniorov. Zatiaľ čo ...

Po hodoch prichádza bolenie brucha. Tak by sa dalo charakterizovať doterajšie účinkovanie švédskych mladíkov na MS juniorov. Zatiaľ čo včera Severania rozstrieľali Rakúsko jednoznačne 11:0, dnes si poradili s Nemeckom po najtesnejšom výsledku len 1:0. Favorit sa o výhru strachoval až do posledných sekúnd.

Slovenskí mladíci nestačili na rovesníkov z Fínska.
V úvodnom zápase sme na Fínov nestačili: Rozhodla nevydarená druhá tretina Zobraziť článok

Švédi majú po dvoch zápasoch v A-skupine stopercentnú bilanciu, no na druhé tri body sa poriadne nadreli. Proti rovesníkom z Nemecka ich pred zakopnutím zachránil gólom v závere prvej tretiny Adam Engstrom a takisto skalopevná defenzíva na čele s vynikajúco chytajúcim brankárom Carlom Lindbomom, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jeden puk.