Bátovská Fialková atakovala elitnú desiatku: Nevydarená záverečná streľba jej pokazila preteky

Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová triumfovala v nedeľných pretekoch s hromadným štartom na podujatí Svetového pohára vo francúzskom ...

Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová triumfovala v nedeľných pretekoch s hromadným štartom na podujatí Svetového pohára vo francúzskom Annecy.

Na 12,5 km trati so štyrmi streleckými položkami zvíťazila s náskokom 12,3 sekundy pred domácou Juliou Simonovou a pódium doplnila ďalšia Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová (+14,3). Slovenka Paulína Bátovská Fialková obsadila po nevydarenej záverečnej streľbe 27. miesto.

Hauserová zaznamenal piate víťazstvo v kariére a druhé v prebiehajúcej sezóne i pretekoch s hromadným štartom. Dopredu sa dostala po prvej ležke a vyšla jej aj druhá streľba. Po prvom stanovišti v stoji musela absolvovať jeden trestný okruh, no v závere bola opäť bezchybná a udržala si vedenie do cieľa.

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková.
Bátovská Fialková nenadviazala na piatkový sľubný výsledok: V stíhačke sa výrazne prepadla Zobraziť článok

Bátovská Fialková sa dostala na druhej ležke do najlepšej desiatky. Vypadla z nej na deviatom kilometri po tretej streľbe, na ktorej urobila jednu chybu. Na záverečnú položku v stoji prišla ako dvanásta, no minula až trikrát. Po absolvovaní trestných okruhov bola na 23. pozícii, štyri priečky stratila na záverečných 1500 metroch. Na Hauserovú stratila 2:04,4 minúty.

Medzi mužmi triumfoval Nór Johannes Dale. Na 15 km trati so štyrmi streleckými položkami zvíťazil s tesným náskokom 0,3 sekundy pred krajanom Sturlom Holm Laegreidom, tretí skončil ďalší Nór Johannes Thingnes Bö. Slovensko nemalo v týchto pretekoch zastúpenie.

Dale dosiahol prvé individuálne víťazstvo po takmer dvoch rokoch a zároveň druhé v kariére. Prvýkrát triumfoval v decembri 2020 v šprinte v rakúskom Hochfilzene. V Annecy urobil dve chyby na tretej streleckej položke a padol na deviate miesto, na ďalšej streľbe v stoji však zaznamenal bezchybný výkon a dotiahol sa na Laegreida, ktorý urobil chybu pri záverečnej streľbe.

Nóri ovládli poradie v najlepšej šestke, ako jediný sa medzi nich vkliesnil domáci Fabien Claude, ktorý obsadil štvrté miesto so stratou 17,2 s. Bezchybný strelecký výkon zaznamenal len Švajčiar Sebastian Stalder, ktorý obsadil ôsmu priečku (+31,8).