Podmaníkovú delili tri stotiny od semifinále, stala sa druhou náhradníčkou

Slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková (24) skončila na MS v krátkom bazéne v disciplíne 100 m prsia v rozplavbách na 18. mieste časom ...
  • Zdroj: TASR/Michal Svítok

Slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková (24) skončila na MS v krátkom bazéne v disciplíne 100 m prsia v rozplavbách na 18. mieste časom 1:05,31 min. Od postupu do semifinále ju delili iba tri stotiny sekundy a stala sa druhou náhradníčkou.

V rovnakej disciplíne mužov obsadil Adam Halas 32. miesto výkonom 59,12 s. Matej Duša sa predstavil na trati 100 v.sp. a patrilo mu konečné 35. miesto za 47,75 s. Na rovnakej trati žien dohmatla Teresa Ivanová na 27. mieste výkonom 54,42 s.

Slovenská ženská štafeta na 4x200 m v.sp. v zložení Zora Ripková, Tamara Potocká, Ivanová a Martina Cibulková doplávala na 9. mieste v čase 8:01,71 min. Od postupu do finále ju delilo iba jedno miesto, no zároveň výrazný odstup 10,98 s. Miešaná štafeta na 4x50 m polohové preteky v zostave Potocká, Podmaníková, Halas a Duša skončila na 15. mieste v čase 1:42,23 min.